Через російські обстріли України 15 листопада частково зникала електрика у Молдові

image
15 Листопада 2022, 20:15
Поділитися:

15 листопада 2022 г. 20:05

Молдова у вівторок увечері перестала отримувати електроенергію з Румунії, після чого в деяких регіонах країни зникло світло. Згодом електропостачання відновилося. Як з’ясувалося, спрацювала автоматика. Аварійні відключення в сусідній країні відбулись через масований обстріл росіянами української енергетичної інфраструктури.

Про цеKВ стало відомо з повідомлень віце-прем’єр-міністра Молдови Андрея Спину (на фото).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Унаслідок обстрілу Росією української енергосистеми протягом останньої години автоматично відключилася одна з ліній електропередачі, яка забезпечує передачу електроенергії для нашої країни (автоматичне скидання навантаження за частотою). Це призвело до масових відключень електроенергії по всій країні”, – повідомив Андрей Спину.

Трохи згодом він же поінформував, що електропостачання в більшості населених пунктів відновлено і зауважив: “Російська агресія проти України безпосередньо стосується і нашої країни. Ризики відключень електроенергії залишаються високими. Будь-які бомбардування з боку Росії українських електростанцій можуть призвести до повторення сьогоднішньої ситуації”.

Спину наголосив, що самі лінії внаслідок ударів РФ по Україні не були пошкоджені, але були автоматично відключені з метою безпеки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Тим часом радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван засудив масований ракетний обстріл України Росією, який, як підкреслив він, відбувся під час саміту “Групи двадцяти” в Індонезії.

“Сполучені Штати рішуче засуджують останні ракетні атаки Росії проти України, які, за попередніми даними, уразили житлові будинки в Києві та інші об’єкти по всій країні”, – заявив Салліван.

Засудили сьогоднішні атаки і низка інших політиків світового рівня.

Як інформувалаKВ, міністр енергетики України Герман Галущенко сьогодні заявив, що масована російська ракетна атака по об’єктах енергетики України може мати наслідки для енергосистем сусідніх країн.

Читайте: 15 листопада рф завдала наймасовішого ракетного обстрілу України з 24 лютого, – Повітряні сили

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона