Через нестачу кваліфікованих працівників в Україні зростає заробітна плата

image
3 Травня 2024, 14:27
Поділитися:

На початку 2024 року, як і в 2023, в Україні спостерігається підвищення заробітних плат через нестачу працівників. Компанії пропонували вищі зарплати, як для залучення нових співробітників, так і для утримання існуючих.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України.

Потреба роботодавців у кваліфікованих кадрах на тлі пожвавлення економічної активності стимулюватиме подальше підвищення зарплат у приватному секторі.

Згідно зі звітом, про зростання доходів населення свідчать непрямі показники оцінки доходів, підвищення запропонованих ставок у вакансіях та очікуваної винагороди у резюме на сайтах працевлаштування. Плани підприємств також підтверджують подальше зростання зарплат у 2024 році через посилену конкуренцію за висококваліфікованих працівників.

Очікується, що вже у 2025 році реальні заробітні плати перевищать довоєнний рівень та продовжать зростати, зокрема через конкуренцію із закордонними роботодавцями. М’яка фіскальна політика разом із підвищенням зарплат у приватному секторі сприятимуть зростанню приватного споживання на 5-9% щороку. Споживчий попит також підтримуватиметься збільшенням зайнятості та поверненням трудових мігрантів.

Окрім зростання зарплат, НБУ прогнозує, що рівень безробіття зменшиться до 14.2% у 2024 році та 10–12% у 2025–2026 роках. 

У звіті сказано, що швидке зростання попиту на працівників в умовах обмеженої пропозиції призвело й до скорочення рівня безробіття, хоча він все ще перевищуватиме показники до повномасштабного вторгнення через зміни в структурі економіки, зовнішню та внутрішню міграцію, нерівномірне за регіонами та галузями відновлення, а відтак – посилення невідповідності потреб працедавців і навичок працівників. 

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум у 2025-2026

Крім дефіциту кадрів, на підвищенні зарплат позначилося збільшення мінімальної заробітної плати на 6% із січня та майже на 13% із квітня 2024 року.

Раніше уряд озвучив прогнозовану мінімальну зарплату й прожитковий мінімум у 2025-2026 роках. Втім, ці показники поки офіційно не затверджені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама