Через мобілізацію тепломережа і водоканал можуть залишитися без спеціалістів

Через мобілізацію тепломережа і водоканал можуть залишитися без спеціалістів
12 Червня 2024, 13:10
Поділитися:

Під час планової наради у секретаря Бориспільської міської ради 10 червня директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Маріанна Желєзко порушила питання бронювання спеціалістів.

Вона зазначила, що на сьогодні тепломережа має на обслуговуванні 16 дизель генераторів. Для роботи підвищувальних насосів потрібно підключити ще 7, але фахівці для цієї роботи на підприємстві відсутні. Через мобілізацію.

«Ми досі не можемо отримати від військкомату перелік спеціальностей, які тепломережа має право бронювати, — наголосила Маріанна Желєзко. — Забрали у ЗСУ слюсаря по теплових мережах. Зараз під питанням майстер теплових мереж. На підприємстві кричуща ситуація. На сьогодні 20 чоловік у нас заброньовано, і ми ще можемо забронювати 6. Зауважу, що середній вік наших працівників 58,5 років, а можливо, і вищий. Уже на рівні області визнано, що ми критично важливе підприємство. Ми пройшли підтвердження по міністерству, що підприємство є критично важливим. Нам треба час, щоб ми оновили списки і визначилися, кого ми будемо бронювати. Військкомат має це зрозуміти. Тому що через три місяці ми вступаємо в опалювальний сезон, а людей для проведення необхідних для цього робіт немає. Враховуючи ситуацію з електропостачанням, необхідно встановлювати додаткові генератори, а з такою кількістю фахівців, як у нас, це неможливо».

Тему продовжив директор КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександр Гануш. Він повідомив, що Кабмін прийняв постанову, якою визначено, що лише слюсарі-фахівці 5-го і 6-го розрядів допускаються до бронювання. А на його підприємстві основна маса працівників мають 4-й розряд. Згідно закону, підприємство не має права підвищувати розряд — він залежить від обладнання, яке слюсар обслуговує.

Маріанна Желєзко додала, що на котельнях, які визнано критично важливими, тарифікація передбачає спеціалістів переважно 4-го розряду. Фахівців 5-го розряду потрібно один чи два чоловіки. Виходить, що підприємства критично важливі, але кваліфікація їх працівників для бронювання не підходить.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама