Бучанська міськрада звернулася до Міністерства освіти і науки України з важливим проханням — ITV

Бучанська міськрада звернулася до Міністерства освіти і науки України з важливим проханням — ITV
26 Лютого 2026, 15:54
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

За результатами громадських слухань Бучанська міська рада звернулася до Міносвіти з проханням розширити мережу ліцеїв у  громаді в межах освітньої реформи, яка запрацює з 1 вересня 2027 року.

Про це повідомляє  телеграм-канал Бучанської міської ради.

«Простими словами суть реформи наступна: більшість шкіл перейдуть у статус гімназій і навчатимуть дітей з 1 по 9 клас. А учні 10–12 класів здобуватимуть освіту вже у ліцеях — це буде профільна старша школа. Наразі погоджено два ліцеї у Бучі — на базі шкіл №5 та №3. Водночас ми звернулися з ініціативою розширити систему і надати можливість формувати профільні 10–12 класи також у ліцеях №9 та №4», — йдеться в повідомленні.

На думку авторів ініціативи, це спростить логістику для багатьох родин, зменшить перевантаження окремих закладів і дасть більше можливостей для вибору профілю навчання.

«Щодо сільських шкіл: усі вони працюватимуть як гімназії, тобто з 1 по 9 класи. Для старшокласників буде організоване повноцінне підвезення до ліцеїв, щоб вони мали рівний доступ до профільної освіти», — пояснюють у міськраді.

Читайте також: В Ірпені обговорили впровадження реформи старшої школи за участі представниць МОН



Джерело: ITV