Бориспіль закупить генератори для комунальних закладів

Секретар Бориспільської міської ради Владислав Байчас розпочав понеділкову планову нараду 8 липня із питань забезпечення альтернативного електропостачання у ході підготовки до початку навчального року, забезпечення безперебійної роботи комунальних служб, від яких залежить життєдіяльність міста та проходження опалювального сезону. Він наголосив, що у найближчий час місто буде виділяти кошти на закупівлю генераторів та приладів АВР (автоматичного вводу резерву).
Заступниця Бориспільського міського голови Тамара Матяш констатувала, що у нинішній ситуації практично всю зиму міський бюджет працюватиме на придбання генераторів і на забезпечення їх паливом. Вона додала, що на липневу сесію подали пропозиції на 70 млн грн, а наявних коштів лише 35 млн грн. У першу чергу генераторами будуть забезпечені заклади освіти, потім — водоканал, тепломережа та інші критично важливі підприємства. Деякі інші витрати потрібно буде відкласти до кращих часів.
Комунальні заклади забезпечить генераторами місто
Питання стосовно забезпечення генераторами обговорювали і на засіданні виконавчого комітету, і на засіданнях депутатських комісій у ході підготовки до сесійного засідання, запланованого на 12 липня.
Директор тепломережі Маріанна Желєзко повідомила, що найперша потреба — генератор на 200 кВт для котельні на вул. Глібова та 5 пристроїв АВР (щоб котельні могли автоматично переключатися на генератори у випадку відключень світла). Раніше було куплено 8 АВРів, а котелень усього 17.
Директор Бориспільводоканалу Олександр Гануш наголосив, що водоканал готовий забезпечити місто безперебійним водопостачанням. «Щоб не допустити біди з водовідведенням, необхідні пересувні генератори. Зараз у підприємства такий один, який возять на каналізаційно-насосні станції, що не справляються через відсутність електроенергії. Але підприємство на цю сесію просить кошти на ще три генератори — два по 50 кВт і один на 200 кВт. Їх планується встановити на шасі, забезпечити мобільність. Тоді буде закрите питання по водовідведенню в умовах частого відключення електроенергії», — повідомив він.
Про потреби освіти доповіла начальник управління освіти та науки Катерина Шабан під час засідання постійної депутатської комісії з питань планування бюджету, економічної реформи. Вона наголосила, що кошти необхідні на придбання генераторів для харчоблоків. Прорахували оптимально необхідну кількість генераторів для дитсадочків і шкіл. Це 10 ліцеїв (ім. Головатого, «Альта», «Патріот», «Перспектива», «Лідер», БАЛ, Рогозівський, Сеньківський, Кучаківський, Любарецький) і 5 великих дитсадків («Веселка», «Росинка», «Світлячок», «Віночок», «Берегиня»). Деякі генератори використовуватимуть комплексно: харчоблок ліцею «Альта» буде готувати для дитсадка «Теремок». У старостинських округах також генератори купуються для шкіл, але вони готуватимуть їсти і для дитсадків. Завдяки такому поєднанню вдасться зекономити. Бо щоб закупити генератори для всіх 40 закладів освіти, потрібні просто фантастичні кошти. А на сесії планують виділити 14 млн 700 тис. грн.
КП «ВУКГ» доповіло про потребу у генераторі на 30 кВт для станції водопониження біля академічного ліцею. Через цю каналізаційно-насосну станцію проходять майже всі зливові води міста. Внаслідок того, що там часто немає електроенергії, піднімаються ґрунтові води, від яких страждає ліцей та прилеглі території.
ОСББ пропонують придбати генератори в складчину
На найближчу сесію виноситься рішення «Про схвалення Програми часткової компенсації вартості за придбані генератори на території Бориспільської міської територіальної громади в умовах воєнного стану на 2024-2025 роки». Така програма працювала раніше, і нею скористалися деякі ОСББ та житлові кооперативи, що мають дахові котельні. Тоді максимальна вартість генератора, від якої розраховувалася сума компенсації, складала 79,99 тис. грн. Цього разу під час засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою, екології, транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування населення було озвучено пропозицію збільшити верхню межу вартості генератора, від якої розраховується сума компенсації, до 250 тис. грн.
Це рішення підтримала бюджетна комісія. Програма виноситься на затвердження депутатів на сесії.
Цією програмою передбачено можливість для ОСББ, житлових кооперативів і керуючих компаній придбати генератори, 50% вартості яких компенсує місто (але не більше 125 тис. грн).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама
Відео


