Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

image
28 Травня 2024, 18:30
Поділитися:

«Марафон добра Петра Скрипки» — це піший марафон дорогами України ветерана війни, який служив у 3-ій окремій штурмовій бригаді, блогера-волонтера Петра Скрипки. 28 травня 2024 року його вітали в Борисполі. Він зайшов до міста з боку Києва і прямував уздовж Київського Шляху, постійно ведучи відеотрансляцію.  

На Європейській площі Борисполя Петра Скрипку зустрічали представники Бориспільської громади. Волонтер зробив коротку зупинку, щоб у приміщенні виконавчого комітету поспілкуватися із містянами.

Розповідаючи про свої акції, він зазначив, що саме на Бориспільщині він зустрів початок повномасштабного вторгнення — був у теробороні Великої Олександрівки. Але потім, оскільки чоловік не місцевий, перейшов у іншу тероборону — «Азов», яка пізніше стала 3-тьою окремою штурмовою бригадою. Потрапив на Донецький напрямок — у бік Гуляй-Поля. Але через рік його комісували за станом здоров’я. Розсіяний склероз не дозволив воювати разом із побратимами. Тому вирішив допомагати військовим.

Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

Під час спілкування з бориспільцями Петро Скрипка розповів, що для нього це вже третій піший марафон. Перший планувався з Києва до Лісабону. Та до Лісабону не дійшов, але подолав 2 тис. км, дійшовши до Нюрнберга. Він вийшов із Києва в бік Житомира, 12 липня 2023 року, а 13 липня запустив першу трансляцію в соціальній мережі TikTok. Разом з українцями тоді зібрали 1,6 млн грн на протезування військових. Кошти були передані благодійній організації «Янголи Азову». У жовтні повернувся до України, а 5 січня 2024 року вирушив у дорогу вдруге — пройшов від Києва до Івано-Франківська, де його вітали 5 лютого 2024 року. Під час цієї подорожі вдалося зібрати 950 тис грн, за які придбали фуру та тягач для 3-ї окремої штурмової бригади. У свій третій піший марафон Петро Скрипка вирушив 5 квітня 2024 року — продовжив подорож з Івано-Франківська, міста, де зупинилась попередня подорож. Прямуючи з Івано-Франківська до Харкова, волонтер завітав до Борисполя. Він повідомив, що за цей час за зібрані кошти вже придбали РЕБ, генератори, 10 дронів, і зараз ведеться збір на наступні 10 дронів. Під час зустрічі, доки тривало спілкування, активно «працювала» Бориспільська скринька для донатів. Після зустрічі зібрані кошти передали волонтеру. 

Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

«Доки військові утримують там позиції, доти у нас тут не їздять по вулицях танки, — неодноразово наголошував під час розмови Петро Скрипка, — І маємо підтримувати наших бійців. Моя ціль не тільки зібрати кошти на допомогу, але й показати всьому світові щирість українців, показати, наскільки ми єдиний народ і за що стоять наші військові».

Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

Петро Скрипка і Павло Коваленко, який воював 10 років, комісований після чергового важкого поранення (втратив обидві ноги). Нині він працює в управлінні соціальної та ветеранської політики Бориспільської міської ради — відділ підтримки військовослужбовців і членів сімей загиблих.

 

Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

Бориспіль вітав блогера-волонтера Петра Скрипку

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама