Бориспільський підприємець орендує полезахисні смуги та очистить їх від сміття

Бориспільський підприємець орендує полезахисні смуги та очистить їх від сміття
19 Червня 2024, 17:50
Поділитися:

«Вісті» неодноразово порушували питання стихійних сміттєзвалищ. Так, нещодавно з такою проблемою до журналістів звернулися мешканці вулиць Яблуневої та Коцюбинського. Звернули увагу на питання і у міській раді. 3 червня секретар Бориспільської міської ради Владислав Байчас поставив завдання КП «ВУКГ» та сільським старостами визначити всі локації несанкціонованих сміттєзвалищ, щоб розробити ефективний план боротьби з ними. Того ж дня на засіданні виконкому було прийняте рішення «Про схвалення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Бориспільської міської територіальної громади на 2024-2026 роки» — до запланованих заходів програми додали ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та передбачили на це 452 тис. грн. Але є підприємці, які можуть допомогти місту вирішити питання зі стихійним сміттям за власний кошт. Яким чином — читайте далі. 

На всіх заїздах на лісосмуги вже встановлено приховані відеокамери

Про свій досвід боротьби зі сміттям, яке вивозять на полезахисні смуги, розповів член виконавчого комітету, власник ТОВ «Бориспільський хлібопродукт» (борошномельний комбінат) і ТОВ «ЧАЙКА-СПЕЦАГРО» Андрій Мазур. Він повідомив, що ТОВ «ЧАЙКА-СПЕЦАГРО» розширило господарство і обробляє поля у районі сміттєзвалища під Глибоким на землях, які свого часу належали до Глибоцької сільської ради. 

«Налагодили зрошення. Але проблемою є сміття, яке зловмисники вивозять на полезахисні смуги, що тягнуться між полями та вздовж каналу. Підприємство почало прибирати те сміття і намагається не допускати нових «надходжень». Щоб перекрити проїзди до стихійних сміттєзвалищ, стягнули з узбіч «їжаки». Кілька разів охорона ловила порушників, викликали поліцію. Не так давно спіймали машину, на якій чоловіки в одязі, схожому на військовий стрій, вивозили 35 коліс із шиномонтажу», — розповів підприємець. 

Андрій Мазур запропонував віддати йому в оренду полезахисні лісосмуги біля його полів — з відповідним листом він уже звернувся до Бориспільської міської ради. Свою пропозицію він також прокоментував у виконкомі та на засіданнях депутатських комісій перед сесією міської ради. 

«Що могли, ми поприбирали і своїм транспортом вивезли на звалище, у тому числі 73 шини. Вичистили 2 км 680 м полезахисних смуг. Ми готові взяти ці смуги під свій контроль — самі прибиратимемо, ловитимемо порушників, викликатимемо поліцію, — зазначив він. — Це розвантажить відділ благоустрою».

«Вістям» Андрій Мазур повідомив, що не чекав рішення сесії, щоб почати наводити лад у лісосмугах. Користуючись нагодою, він попросив попередити можливих порушників, що на всіх заїздах на полезахисні смуги вже встановлено відеокамери, їздить охорона. Камери встановлені так, що їх не побачиш. Номерні знаки порушників будуть фіксуватися та передаватися поліції. У перспективі замість «їжаків» планується встановити шлагбаум. Адже щоб побороти стихійні звалища, треба не допускати їх створення.

Бориспільський підприємець орендує полезахисні смуги та очистить їх від сміття

Хочете порядку — долучайтеся 

На сесійному засіданні депутати погодились із пропозицією Андрія Мазура та надали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у користування на умовах оренди двох земельних ділянок: площею у межах 1,9917 га та у межах 3,7655 га з цільовим призначенням — земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами на території Бориспільської міської територіальної громади Бориспільського району Київської області (за межами населеного пункту с. Глибоке). 

Приклад Андрія Мазура озвучили старостам сіл Бориспільської громади. Так, секретар міської ради Владислав Байчас порадив старостам поспілкуватися із фермерами, щоб ті також долучилися до вирішення питання засмічення лісосмуг та взяли кожен під свій контроль певну ділянку смуги.

Також на сесійному засіданні було проголосовано виділення коштів на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. За словами начальник головного управління житлово-комунального господарства Вячеслава Толкача, мова йде про 350 тис. грн на Бориспіль та три старостинські округи, ситуація в яких найбільш критична. «Виділених коштів замало. Ми продовжуємо обстежувати сміттєзвалища, зводимо інформацію. Смітники є у кожному селі, в кожній посадці, мало не в кожній віддаленій зеленій зоні міста. На додачу, по двох сміттєзвалищах — любарецькому та рогозівському — вже є запити прокуратури. А лише на ліквідацію сміттєзвалища у Любарцях потрібно більше 100 тис. грн», — повідомив він журналісту «Вістей». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама