Бориспільський ліцей «Альта»: майбутні захисники України змагалися у шкільному етапі гри «Сокіл» («Джура»)
Старт з додатковим екстримом
«Вісті» побували на цьому спортивному святі. День, уже звично для всіх, розпочався із повітряної тривоги. Тому змагання розпочалися трохи пізніше запланованого. Ще одна тривога змусила призупинити гру на півдорозі і спуститися в укриття. Але це не зменшило запалу учасників і бажання здобути перемогу. І нагороди вручали також в укритті.
Директор навчального закладу Олена Андріянова розповіла «Вістям», що у шкільному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») бере участь 8 команд. Між собою змагаються 4 команди середньої вікової категорії (7-8 класи) і 4 команди старшої вікової категорії (9-11 класи). Кожна команда проходить 8 етапів (для різних вікових категорій — різний рівень складності). На 9-му етапі — перетягуванні каната — визначається єдиний переможець.
Команди, які перемогли у своїх вікових категоріях, братимуть участь у територіальному етапі. Олена Андріянова зазначила, що територіальний етап планується проводити навесні наступного року. А шкільні змагання в ліцеї «Альта» проходять восени, щоб у команд-переможців було достатньо часу підготуватися.
Коротко про етапи випробувань
Смуга перешкод туристична
Необхідно було подолати умовну водну перешкоду, проклавши перед цим кладку із жердин — а потім пройти по цих нестійких жердинах. І це дуже непросто, навіть якщо жердини усього за кілька сантиметрів над землею. А це тільки одне із завдань цього етапу.
Смуга перешкод військова
Пройти між натягнутим зигзагом тонким шнурком, не зачепивши його, подолати стіну (для старших) і в умовах задимлення, у протигазах не пропустити жодної шини, ступити у кожну — дуже непросто.
Метання гранати
Це завдання не на дальність, а на точність. Кольоровими фішками позначені місця розташування умовних ворожих окопів, і вцілити гранатою потрібно саме в окоп.
Фізична підготовка
Хлопці підтягувалися на турніку, дівчата віджималися від планки.
Видатні діячі України та Відун
На цих двох етапах важливими були саме знання.
Рятівник
Теорія і практика надання першої долікарської допомоги та евакуація пораненого
Впоряд — стройова підготовка.
Перетягування каната коментарів не потребує.
На проходження кожного етапу по 15 хвилин, але більшість команд виконували завдання значно швидше.
До поєдинку стали такі рої.
Середня вікова група: «Кіборги» (7-А клас), «Січові стрільці» (7-Б клас), «Хортиця» (8-А клас), «Українські титани» (8-Б клас).
Старша вікова група: «Нескорені» (9-А клас), «Отамани Альти» (9-Б клас), «Добровольці» (10 клас), «Бандерівці» (11 клас).
Уже самі назви роїв говорять про патріотичні настрої учасників «Джури». До речі, серед ройових було багато дівчат.
У змаганнях перемогли найсильніші.
У середній віковій групі:
І місце — рій «Січові стрільці»;
ІІ місце — рій «Хортиця»;
ІІІ місце — рій «Кіборги».
У старшій віковій групі :
І місце — рій «Добровольці»;
ІІ місце — рій «Бандерівці»;
ІІІ місце — рій «Нескорені».
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама