Боротьба з ухилянтами: нові правила вступу в аспірантуру в 2024 році | Трибуна

Боротьба з ухилянтами: нові правила вступу в аспірантуру в 2024 році | Трибуна
25 Червня 2024, 20:55
Поділитися:

Міністерство освіти та науки на тлі стрімкого зростання чоловіків-вступників змінює правила вступу в аспірантуру. Річ у тім, що денна форма навчання в аспірантурі дає право на відстрочку від мобілізації. Про це повідомив очільник МОН Оксен Лісовий на своїй сторінці у Фейсбуці.

Зміни для вступу в аспірантуру з 2024 року

«Жага до знань – це чудово. Фіктивне навчання – ні. Тож змінюємо правила вступу в аспірантуру в 2024», – зазначив Лісовий.

Він зазначив, що МОН залишить Єдиний вступний іспит, а прохідний бал із ТЗНК складатиме 160. Іноземна мова – обов’язкова для вступу в магістратуру, але необов’язкова для вступу в аспірантуру.

Крім того, вступити в аспірантуру за контрактом можна буде лише на заочну або вечірню форми, що не дає права на відстрочку.

МОН також збільшує кількість місць на бюджеті – з 3 200 до 7 000. Міністр зазначив, що це зробили для того, аби «не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних».

За його даними, до початку повномасштабної війни щороку в аспірантуру (і бюджет, і контракт) вступали 7-8 тис. людей. Вступали на підставі іспитів безпосередньо в ЗВО та наукових установах.

Цьогоріч МОН запровадив обов’язковий тест для вступу в аспірантуру – ЄВІ, який також складають для вступу на магістратуру.

У 2024 році для складання ЄВІ зареєструвалося 246 189 людей, із яких 79% – чоловіки, серед яких майже половина (91 561) претендує на вступ в аспірантуру.

Міністр назвав це рекордом усіх рекордів. Він сказав, що зараз такі цифри виглядають як аномалія, яка шкодить якості освіти, економіці та національній безпеці.

«Те, що система освіти стала такою «дірою» для ухилянства, свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти та цінності, які плекаються в цій системі, мають значення», – зазначив Лісовий.

Крім того, у 2024 році буде недоступним переведення з інших форм навчання на денну форму. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише людям, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).

ФОТО – Освіта

Читайте також:

Студентам в Україні компенсують частину коштів за оплату навчання: кому і як отримати податкову знижку

Які студенти отримають відстрочку та як воно буде – роз’яснення адвоката

У Броварах викрили киянина на факті організації переправлення ухилянтів за кордон під виглядом волонтерів. ВІДЕО

У кого залишилося право на відстрочку від мобілізації – пояснення юристки

Джерело: Трибуна – Бровари