Безліч сміття зібрали активісти в одному з обухівських урочищ

image
27 Травня 2024, 06:07
Поділитися:


Озброївшись пакетами для сміття і рукавичками, прибирали популярне місце відпочинку – ліс довкола джерела

Організаторка заходу і голова організації Анастасія Дєдух розповіла Хронікам Обухова, що толока це один із заходів проєкту «Створення екологічного діалогу»:

Крім того, що метою є прибрати територію, наша місія ще й згуртувати громаду. Об’єднати мешканців в рамках екологічного формату.

Такі заходи дійсно об’єднують, адже відгукнулось на заклик понад 30 людей. Крім того, що вдалося прибрати чималу територію, знайшовся час і на приємне спілкування з чаєм і смаколиками. Учасники знайомились, розповідали про себе і обговорювали цікаві знахідки. Це люди різного віку, професій, статусу. Наймолодшій учасниці було 3,5 роки, а найстаршій – 74. 18 присутніх – це внутрішньо переміщені особи.

Їхня активна участь у волонтерських заходах демонструє щире бажання і готовність докладатися до благоустрою нового спільного дому, реалізовувати себе на користь громади. Ми маємо зрозуміти, що люди, котрі змушені були покинути свої домівки через російську агресію – це потужний потенціал, знання і досвід. Від того, які умови ми створимо для їх самореалізації, залежить розвиток обухівської громади, – наголосила Анастасія.

Поділились своїми враженнями й інші учасниці заходу. Обухівка і волонтерка проєкту Яна вважає, що люди повинні робити все аби створити затишок навколо себе – прибирати, саджати дерева й квіти. Ніби господиня, котра наводить лад в своєму домі.

Олена з Миколаєва прийшла на захід з донькою. Вони вже два роки в Обухові, місто дуже подобається і жінка прагне аби воно було чистим і охайним. Саме тому з радістю відгукнулась на ініціативу. Ліс біля джерела – це місце, де Олена з родиною гуляли вперше після переїзду. Розповідає, що показав його вражений чоловік:

Пішли, я покажу тобі одне місце – там ліс просто посеред міста, – посміхається жінка.

Вражена природою Обухові і Олександра. Дівчина переїхала сюди саме через прекрасні місця – гори, пагорби, ліси. Дівчина щоранку гуляє в лісі з собакою і спостерігає купи сміття. Їй несила спокійно за цим спостерігати, тому й долучилась до толоки. Чого тільки не знаходили ентузіасти в лісі: від пляшок і серветок через безвідповідальних відпочивальників, до шприців, шин і будматеріалів. Але найвражаючою знахідкою Олександра вважає старезний матрац, який довелось тягти вп’ятьох.

Загалом, це був досить продуктивний день. Організатори дякують всім, хто доєднався а також Обухівській міськраді за допомогу з транспортуванням сміття. Окрема подяка пану Анатолію, водію вантажівки. Протягом усього часу чоловік він був поруч і активно допомагав вантажити купи мотлоху з лісу. А вантажити було що – у відділі благоустрою повідомили, що сміття було зібрано близько 6 кубів.

Як це було, дивіться в сюжеті на Хроніках Обухова.


Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

  • В Обухові безкоштовно навчатимуть української мови

  • В Богуславі дослідять і оцифрують старовинний одяг громади

  • В Обухові відбудеться толока: містян запрошують долучатись

  • В Обухові стартує адвокаційна кампанія для ВПО

  • В Обухові започаткували проєкт покликаний об'єднати громадуSource link