Без даху, але з утепленням: У Вишгороді власники зруйнованого росіянами житла нарікають на дивне стомільйонне “відновлення” будинку

image
24 Жовтня 2023, 19:11
Поділитися:

24 жовтня 2023 г. 19:04

Мешканці постраждалого від влучання російської ракети багатоквартирного будинку у Вишгороді вимагають від Держагентства відновлення звернути увагу на реконструкцію їх застарілого житла. Люди кажуть: будинок, строк експлуатації якого взагалі вже вийшов, після руйнації мав би бути знесений, а зведений новий, натомість старий взялися реконструювати за великі гроші та ще й з порушенням технологій: ще немає даху та стін, але вже робиться утеплення, а з внутрішньобудинковими мережами взагалі невідомо що коїться з точки зору будівельного процесу. Місцева народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк каже, що від такої відбудови “їде дах” не лише у тих, чиє житло зруйноване, і обіцяє парламентську увагу до цієї історії – вона стане предметом розслідування тимчасової слідчої комісії Ради з питань відбудови.

Про цю історіюKВ дізналася з публікацій в соцмережі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

За словами одного з мешканців багатоквартирного будинку, що по вулиці Грушевського, 1 у Вишгороді, їхнє житло торік зруйнувала російська ракета, що поцілила в будинок. Ініціативна група жильців нарікає на дива реконструкції, на яку сукупно виділено приблизно 100 млн гривень, хоча будинок застарілий і строк його експлуатації збіг ще у 2017 році.

“Вимагали знести будинок, побудувати новий. Але виділили кошти на відновлення, мабуть, щоб нормально поділити, розпиляти”, – каже Юрій Тільнов.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Перше, що привертає увагу, каже вишгородець, – це утеплення стін ще не відновленого будинку, де немає навіть даху. А ще – незрозумілі речі з внутрішньобудинковими системами – водопостачання, водовідведення, теплові мережі тощо. Люди звернулись по роз’яснення і з наріканнями до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (очільник – Мустафа Найєм), аби там принаймні пояснили – чи порушується технологія відбудови і, якщо так, то чому?

Ця історія привернула увагу місцевої народної депутатки. Ольга Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”, округ 96, у т.ч. Вишгород) каже, що будинок, у якому до повномасштабного вторгнення росії в Україну мешкали більше 60 родин, реконструюють, як виглядає, неправильно, і це стане предметом розслідування наряду з іншими подібними випадками тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради (ВР).

”Будинок відновлюється з порушенням технологій, на що звертають увагу мешканці. Досі не зробили дах, натомість почали утеплювати стіни (…). Дах “їде”, насправді, не тільки у мешканців, а й у мене як у майбутнього члена ТСК з питань відбудови. Ми слідкуємо за кожним об’єктом, на який витрачаються кошти наших міжнародних партнерів. (…) Все це (історія з відбудовою згаданого будинку – КВ) буде предметом подальшого розслідування”, – каже Василевська-Смаглюк.

Як інформувалаKВ, у червні 2023 року Держагентство відновлення інфраструктури відкрило торги на відбудову пошкоджених російськими обстрілами будівель на Київщині. Серед тих об’єктів був і будинок по вул. Грушевського, 1 у Вишгороді.

Згідно з результатами торгів, підрядником відбудови цього будинку стало ТОВ “Класика комфорту”.

Додамо, у жовтні Київська обласна військова адміністрація заявила, що започатковує кількарівневий контроль за відбудовою регіону, який включає співпрацю з правоохоронними органами, громадський та міжнародний контроль, а також використання цифрових технологій.

Читайте: В КОВА заявили про взяття під жорсткий контроль всіх процесів відбудови регіону

Фото: Андрей Шевченко, Facebook

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона