БЕБ упередило ризикову закупівлю столичного управління освіти

image
31 Січня 2024, 15:03
Поділитися:

31 січня 2024 г. 14:44

Бюро економічної безпеки (БЕБ) змусило столичну владу скасувати тендер на ремонт басейну однієї зі шкіл, де підрядником виявився фігурант кримінальної справи про привласнення бюджетних коштів. Закупівля на 56 млн бюджетних гривень була скасована, хоч і не одразу – в Бюро кажуть, що столичне управління освіти пручалось до останнього.

Про цеKВ дізналася з повідомлення БЕБ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як сказано в релізі, аналітики столичного теруправління Бюро дослідили тендерну закупівлю робіт з капітального ремонту басейну в школі. На них управління освіти одного з районів столиці планувало витратити понад 56 млн гривень. Під час аналітичного дослідження фахівці Бюро встановили, що міським бюджетом було передбачено видатки, які лише частково покривають зазначений в закупівлі обсяг робіт. Про виявлені ризики було поінформовано відповідний структурний підрозділ КМДА, однак столичне управління освіти, твердять у БЕБ, проігнорувало рекомендації та за результатами проведеної процедури закупівлі опублікувало намір укладення договору з підрядником.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Але переможець тендеру “не мав матеріально-технічної бази, складських приміщень, достатньої кількості працівників відповідної кваліфікації, досвіду та фінансової платоспроможності. Крім того, компанія фігурувала у кримінальному провадженні щодо заволодіння бюджетними коштами”.

Про встановлені додаткові ризики аналітики ще раз поінформували керівництво районної державної адміністрації. І вже цього разу управління освіти прийняло рішення про скасування процедури закупівлі.

“Таким чином аналітики упередили ризикову закупівлю на 56,37 млн грн бюджетних коштів”, – заключає Бюро економічної безпеки.

Читайте: Тилові потреби: у 2023 році в Києві замовили ремонти асфальту у дворах майже на 140 млн гривень

Фото: БЕБ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона