базові умови та особливості – Сайт Міської Ради міста Фастів

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Форма № 20-ОПП) є важливим елементом податкового контролю, який повинні подавати всі платники податків. Однак питання щодо її обов’язкового подання нерідко викликає труднощі у бізнеса. Розглянемо базові умови та особливості заповнення цього повідомлення.
Хто зобов’язаний подавати форму № 20-ОПП
Відповідно до абз. 4 п. 63.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платники податків підлягають реєстрації у контролюючих органах не лише за основним місцем обліку (місцезнаходженням юридичних осіб або місцем проживання фізичних осіб), а й за місцем розташування рухомого і нерухомого майна, об’єктів оподаткування або пов’язаних з оподаткуванням об’єктів.
На підставі цієї норми платники податків повинні:
ставати на облік у податковій за основним і неосновним місцем обліку;
повідомляти контролюючий орган про всі об’єкти оподаткування відповідно до порядку обліку платників податків.
Важливо, що жодних винятків для окремих категорій платників ПКУ не передбачає. Отже, подавати форму № 20-ОПП зобов’язані:
юридичні особи;
. фізичні особи – підприємці (ФОП), незалежно від обраної системи оподаткування;
особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність;
неприбуткові організації;
представництва нерезидентів.
При цьому відокремлені підрозділи юридичної особи (філії та представництва) самі подають інформацію про об’єкти, що перебувають на їхньому балансі (п. 8.2 Порядку №1588). Тож юридична особа не повідомляє про об’єкти, які перебувають на балансі таких підрозділів. За нею залишається обов’язок повідомляти про всі інші об’єкти, у тому числі ті, якими користуються підрозділи, що не мають статусу відокремлених.
Які об’єкти слід вказувати у формі № 20-ОПП
Пункт 8.4 Порядку № 1588 визначає, що у формі № 20-ОПП слід відображати всі об’єкти оподаткування, незалежно від того, чи є вони власними, орендованими або переданими в оренду.
Згідно з п. 8.2 Порядку № 1588, об’єкти оподаткування – це майно або дії, що створюють для платника податків обов’язки зі сплати податків та зборів. Залежно від виду податку такі об’єкти можуть включати:
офісні приміщення, магазини, склади, виробничі площі;
земельні ділянки, транспортні засоби;
касові апарати, торгові місця;
об’єкти нерухомості, які здаються в оренду.
Платники податків мають ретельно підходити до виконання цього обов’язку та повідомляти податкову про всі об’єкти, що використовуються у господарській діяльності.
Адреси Центрів обслуговування платників Київщини
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/873075.html
Гаряча лінія з питань зупинки реєстрації податкових накладних ГУ ДПС у Київській області
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/873080.html
Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів