батьки спортсменів б’ють на сполох – Вишгород Газета ONLINE

батьки спортсменів б’ють на сполох – Вишгород Газета ONLINE
21 Жовтня 2023, 20:51
Поділитися:

Вишгородська школа водних видів спорту може залишитись без тренувальної бази, переконані тренери та батьки вихованців ДЮСШ. Цього року у мерії ухвалили рішення не продовжувати договору оренди та закрити базу на ремонт. За висновками експертизи, всі будівлі там потребують демонтажу, реконструкції та чималих коштів з бюджету. Але під “шумок” об’єкт можуть списати, а ділянку – продати.

Вишгородська Дитячо-юнацька спортивна школи з водних видів спорту існує вже 30 років. На сьогодні в ДЮСШ функціонує три відділення, де займаються близько 150 дітей, і ще 63 перебувають у резерві. Серед вихованців спортивного закладу є діти з багатодітних родин, переселенці, а також діти, батьки яких захищають Україну на війні. Школа здійснює навчання та тренування на КП ВМР “НСБ”, яка розташована на вулиці Спортивній у Вишгороді. Навчання не припиняється навіть у зимовий період і проходить в спортзалі місцевого ліцею та басейні. За 2023 рік спортсмени цієї школи брали участь у 21 змаганні різного рівня, показуючи гідні результати.

Що відбувається з майном школи?

За ДЮСШ свого часу були закріплені дві земельні ділянки загальною площею понад 6 гектарів, частина – на Київському водосховищі, а частина – на обвідному каналі, які довгий час не були зареєстровані за правом власності, як і решта майна, просто передані у користування. Спочатку це майно було на балансі школи, пізніше його передали на баланс комунального підприємства Вишгородської міської ради Навчально-спортивна база (КП ВМР “НСБ”). У переліку майна, яким могла користуватись школа, зазначено 11 пунктів. Це елінг, споруди для спортсменів школи, тренажерний зал, ЛЕП, пляж тощо. Щороку договір на оренду користування цим майном продовжували ще на рік.

У 2021 році районна рада, яка на той час опікувалась базою, замовила експертизу, яка мала визначити придатність споруд. За результатами цієї експертизи районна рада ухвалила рішення про списання аварійного майна.

Школа подала позов до Київського адмінсуду, який скасував рішення райради та визнав його незаконним. Крім того, було відкрито кримінальне провадження по експертизі, яка його спровокувала.

В 2023 році, коли школа вже перейшла з власності району до громади, на сесію міської ради винесли проєкт рішення про реконструкцію школи.

Та за деякий час у школі дізнались, що тендер на реконструкцію вже провели, а договір – уклали.

До слова, поруч зі школою розташовані закриті тенісні корти, які належать приватній фірмі і мають відношення до кампанії Фінбоу Днепр, яка, до речі, інвестувала в розробку детального плану території бази, про що свідчать відповідні документи.

Така ситуація обурила батьків юних спортсменів, що займаються у школі. Адже жодного питання з ними та з керівництвом школи не обговорювали. До того ж, гроші на реконструкцію потрібні чималі, і пошук їх потребуватиме часу.

Школу хочуть “списати”?

А тим часом на сесію міської ради Вишгорода винесли нове рішення про списання майна, яке визнано таким, що підлягає демонтажу, частково реконструкції і непридатне для експлуатації як аварійне. А пізніше знову порушили питання про списання об’єкту. До речі, експертну оцінку його стану проводив той самий експерт, що й попереднього разу.

Громада звернулась з листом до Вишгородського міського голови Олексія Момота з проханням захистити інтереси ДЮСШ та їх дітей та провести обговорення майбутнього спортивної школи з тими, хто навчається й працює в цьому закладі.

Яка позиція школи і батьків?

Директорка школи Ганна Бортнік розповідала у сюжеті “Фактів”, що досі невідомо, як розбудують базу і яка територія та майно будуть закріплені за школою. Тому діти і батьки змушені їздити за місто на чужу базу і хвилюються, що в них можуть назавжди відібрати багаторічне місце для тренувань.

Зі слів директорки, у Києві аналогічний прецедент відбувся у 2018 році зі спортивною базою “Водник”. Тоді з будівлі виселили спортсменів та тренерів і пообіцяли зробити реконструкцію. Однак роботи не було проведено, а тренери досі змушені орендувати приміщення інших баз.

“Де парусна школа, яку Ви обіцяли у 2021 році? Ви списали майно, змусили забрати школу з ділянки, вийти дітям з території на якій вони тренувались десятки років, пообіцяли, що вони повернуться за два роки в комфортні і сучасні умови. Де школа? Ні школи, ні майна, тільки замок на паркані для дітей. Зараз знову те саме. Списати майно і виставити дітей вже з іншої бази під тим же гаслом“, – обурені батьки не раз звертались до влади міста, в тому числі на сторінках фейсбуку.

Крім міської влади, батьки звернулись до редакції “СтопКор” з проханням розібратись у ситуації, написали запит до народної депутатки Ольги Смаглюк та до Федерації з академічного веслування України. Після розголосу пункт про списання майна з порядку денного сесії Вишгородської міськради прибрали. Та чи надовго?

Яка позиція міської влади Вишгорода?

За словами представниці громади Тетяни Бражникової, усна відповідь мера Олексія Момота була закцентована лише на елінгу (будівлі для зберігання спортивних човнів). Вона запевняє, що рішенням районної ради, яким передавалось все майно зі школи на комунальне підприємство, визначений значно ширший перелік майна, що має залишитись у користуванні школи.

На сьогодні немає затвердженої проєктно-кошторисної документації, відсутнє рішення про виділення грошей на реконструкцію. Також немає окремого рішення міської ради, яким би всі питання, що турбують тренерів, батьків врегулювали й чітко визначили з посиланням на ПКД, проєкт водовідведення, перенесення ЛЕП, джерела фінансування тощо. І головне що турбує громаду – чому такий поспіх списати і демонтувати майно, якщо немає навіть орієнтовних термінів реконструкції? Не можна говорити про 2024 рік, якщо станом на сьогодні навіть немає затвердженої ПКД, а проєкт реконструкції потребує ще окремих додаткових проєктів, зокрема, перенесення ЛЕП”, – вважає Тетяна Бражникова.

Міський голова Олексій Момот офіційно не відповів на звернення громади, проте усно обіцяв оновлену комплексну спортивну базу яку, за його словами, не можна монополізувати лише під водні види спорту. Посадовець обіцяв презентувати 3-5 листопада візуалізацію проєкту, яку обговорять на круглому столі.

ДЖЕРЕЛО

Continue Reading

Джерело: Вишгород Газета ONLINE