Багато заяв про побиття та поділ землі: як працюється дільничним у Броварах? | Трибуна

Багато заяв про побиття та поділ землі: як працюється дільничним у Броварах? | Трибуна
18 Червня 2024, 19:28
Поділитися:

Сьогодні в Україні святкують День дільничного офіцера поліції. Як організована їх робота у Броварах, скільки людей працює на цій посаді і як їм працюється – дізнавались журналісти «Трибуни-Броварів».

Всього у Броварах працює 5 дільничних офіцерів поліції, із них двоє – жінки. Також є двоє поліцейських офіцерів громади, проте їх професійне свято – 28-го травня. За фактом, усі вони виконують практично однакові функції.

«У майбутньому всіх дільничних планують перевести на посади поліцейських офіцерів громади», – повідомила пресофіцерка Броварського РУП Анжела Гарматко.

Знайти дільничних у Броварах можна за двома адресами: вул. Бучанська, 1 або ж Броварське управління поліції (вул. Ярослава Мудрого, 24).

Про роботу дільничного у Броварській МТГ журналістам «Трибуни» розповів старший дільничний офіцер поліції, старший лейтенант поліції Едуард Вадимович Колядич.

Едуард Колядич родом із Рівненської області, у Броварах працює з 2018 року

На посаді дільничного поліцейський працює з 2021 року. До того працював у ювенальній превенції, а вже після закінчення магістратури в поліцейській академії, свідомо обрав шлях саме дільничного офіцера. Через два роки отримав посаду старшого дільничного. У його підпорядкуванні – район Старого міста і права частина Броварів (до Торгмашу).

Що входить в обов’язки дільничного офіцера поліції?

– Головне а роботі дільничного – профілактика злочинності й адмінпорушень. Також недопущення злочинів, співпраця з населенням, допомога громадянам. Загалом можна сказати, що робота дільничного – універсальна. Ми виїжджаємо на крадіжки, шукаємо дітей, запобігаємо наркозлочинам – нас задіюють до широкого кола задач…

Із яких приводів найчастіше звертаються броварчани до дільничих?

– Дуже багато заяв про побиття. Також частенько сусіди сваряться за неправомірний поділ землі – за якихось 5 сантиметрів між сусідами до бійок доходить. Із кримінальних злочинів частенько виїжджаємо на крадіжки. Також є виклики на попередження наркозлочинів – зберігання або ж виготовлення наркотичних речовин. Є заяви на крадіжки з магазинів…  Загалом, роботи багато.

Курйозні випадки в роботі дільничного

– Приходять бабусі і пишуть заяви, що світло не так горить або ж повітря не так пахне. На такі звернення ми теж реагуємо, але доводиться імпровізувати. Приходжу до старенької, наберу повітря в банку й обіцяю віддати на експертизу. Потім повідомляю, що все нормально. Або ж кажу, що будемо по камерах стежити за роботою електроприладів, щоб з’ясувати, чому не так горить саітло: я ж не можу людині сказати, що їй ці неприємності здаються через вікові зміни.

А якщо про серйозні справи, то в минулому році за допомогою небайдужих громадян «вийшли» на молодика, який викрадав вуличні камери на Торгмаші. Затримали, визвали слідчо-оперативну групу – чоловік поніс заслужене покарання.

Що змінилось у роботі з початком повномасштабного вторгнення?

– Із першого дня перебував на робочому місці. Працювати стало в рази тяжче, адже додалось багато нових обов’язків: блокпости, охорона публічного порядку, співпраця з ТЦК тощо. Іноді доводиться працювати ледь не цілодобово, постійно потрібно бути готовим до надзвичайних подій…

Звернень від населення за останній рік побільшало, а особового складу поменшало – декілька дільничних долучились до захисту України від зовнішнього ворога. Проте стараємось усім допомогти, усе встигнути. Зараз такий час, що усім нелегко…

Побажання броварчанам

– Хай у кожного все буде добре! Мирного неба і щоб швидше цей жах війни закінчився. А також хочу подякувати Збройним силам України. Тримаймося, все буде Україна!

Своєю чергою вітаємо всіх дільничних офіцерів поліції з професійним святом і зичимо спокійних робочих змін і мирних ночей.

Читайте також:

Дільничні та поліцейські офіцери громади Броварського управління поліції: фото, контакти, територія обслуговування

У Броварах планують побудувати для Нацполіції тренінговий центр

Шокуючі зміни: нові повноваження двірників і поліції. БЛОГ

«Мінування» ліцеїв у Броварах: що кажуть в управлінні освіти та поліції про пошуки «мінерів»?

Джерело: Трибуна – Бровари