Астма: сучасні підходи до управління та лікування

image
31 Травня 2024, 14:16
Поділитися:

Астма є хронічним захворюванням дихальних шляхів, яке характеризується періодами запалення та звуження дихальних шляхів, що веде до утрудненого дихання, свистячого звуку при диханні, стиснення у грудях та кашлю. Захворювання може впливати на людей будь-якого віку, але часто починається у дитинстві. Управління астмою вимагає постійного моніторингу та адаптації лікування, щоб мінімізувати симптоми та покращити якість життя. Сучасне лікування включає широкий спектр медикаментозних та немедикаментозних методів, спрямованих на контроль запалення та уникнення тригерів.

Причини та симптоми астми

Астма може бути спровокована різними факторами, включаючи алергени, фізичні навантаження, холодне повітря, інфекції верхніх дихальних шляхів, емоційний стрес, а також деякі ліки. Хоча конкретна причина астми часто залишається невизначеною, відомо, що спадковість та екологічні фактори відіграють значну роль у розвитку захворювання.

Симптоми астми варіюються від легких до важких і можуть значно варіюватися у різних людей. Основні симптоми включають:

частий кашель, особливо вночі або на ранок;
свистяче дихання під час видиху;
тяжкість у грудях;
утруднене дихання.

Лікування та управління астмою зазвичай спрямоване на зменшення частоти та тяжкості симптомів, а також на зниження ризику виникнення астматичних нападів.

Лікування та профілактика

Лікування астми включає використання різних препаратів для швидкого полегшення симптомів та довготривалого контролю. Основні стратегії лікування включають:

Інгаляційні кортикостероїди для зменшення запалення в дихальних шляхах.
Бронходилататори для швидкого розширення дихальних шляхів.
Комбіновані ліки, які включають кортикостероїди та бронходилататори.

Один з ефективних препаратів для довготривалого контролю – Пульмікорт, (Наказ МОЗ №410 від 11.03.2024 реестраційне посвідчення UA/5552/01/01р. http://www.drlz.com.ua/ibp/ddsite.nsf/all/shlz1?opendocument&stype=7267D5E02B9BC72AC2258ADF00361E89) інгаляційний кортикостероїд, який допомагає зменшити запалення та управляти симптомами астми. Його можна купити в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» (ліцензія б/н ТОВ «Фармкор» 43602171 від 12.01.2021 р.) за прийнятними цінами в Києві та інших містах України. Важливо використовувати такі препарати тільки після консультації з лікарем, оскільки самолікування може не тільки бути неефективним, але й небезпечним.

Крім медикаментозного лікування, важливим аспектом управління астмою є уникнення тригерів, таких як алергени, холодне повітря та забруднювачі. Регулярні візити до лікаря, підтримання здорового способу життя, а також використання плану дій при астмі можуть значно допомогти у покращенні контролю над захворюванням.

Астма є серйозним хронічним захворюванням, яке вимагає уважного та продуманого підходу до лікування та управління. З використанням сучасних медикаментів та дотриманням рекомендацій медичного фахівця, пацієнти можуть значно знизити частоту та тяжкість симптомів. Ключ до ефективного управління астмою полягає у відповідальному ставленні до здоров’я та готовності до дій у критичні моменти.

Астма: сучасні підходи до управління та лікування

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама