Архітектори звинувачують лідера “Слуги народу” Шуляк та заступницю міністра Мінрегіону Козловську у недопуску НСАУ до Реєстру будівельної діяльності (відео, документи)

image
25 Жовтня 2022, 12:42
Поділитися:

25 жовтня 2022 г. 12:40

Національна спілка архітекторів України (НСАУ) звинувачує голову партії “Слуга народу” Олену Шуляк (на фото ліворуч) та заступницю міністра Мінрегіону Наталію Козловську у самочинному й свавільному відключенні НСАУ від Реєстру будівельної діяльності. Це унеможливлює роботу архітекторів і розцінюється, як тиск на архітектурну спільноту, яка системно виступає проти лобізму інтересів забудовників за рахунок громад та приватних інвесторів. Олену Шуляк та Наталію Козловську поєднує близкість до секретаря комітету Верховної Ради (ВР) з питань з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитра Ісаєнка (на фото праворуч), який також є віце-президентом Конфедерації будівельників України (КБУ) та контролює групу будівельних компаній “Perfect Group”. І саме Олена Шуляк та Наталія Козловська протягують так звану “містобудівну реформу” в інтересах великих забудовників.

Про це KВ стало відомо з пресконференції представників НСАУ, яка відбулась 20 жовтня, а також відкритих джерел.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“… з середини липня ц.р. технічний адміністратор Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (Реєстру будівельної діяльності, – КВ) державного підприємства “Дія” без будь-яких офіційних повідомлень з його боку, з боку Мінрегіону як утримувача й управителя цієї електронної системи, заблокував можливість користування НСАУ Реєстром будівельної діяльності, що стосується професійної атестації архітекторів. Це діяння порушує права, законні інтереси, як НСАУ, так і архітектурного середовища, унеможливлює їхню професійну діяльність. А через це фактично зупиняється законне будівництво. На цей час ми уже маємо судове рішення, яке зобов’язує органи поліції порушити кримінальну справу за заявою про скоєння директором ДП “Дія” Дмитром Петрущенком злочину, передбаченого ст. 367 КК України (службова недбалість)”, – заявив правозахисник НСАУ Ігор Гец.

Він наголосив, що НСАУ зробить все, аби “притягнути до реальної кримінальної відповідальності винних у цьому посадових осіб ДП “Дія” і Мінрегіону”.

“Ми знаємо, як це зробити, знаємо, що буде спротив слідству, спротив процесуального керівництва. Саме головне: народний депутат [Олена] Шуляк і заступник міністра [Мінрегіонбуду Наталія] Козловська дозволяють собі зухвало перед спільнотою заявляти, мовляв, ми лишили НСАУ права робити щось в Реєстрі… Шуляк, яка не має жодного доступу до Мінрегіону типу, спочатку лякала, що заберуть делеговані повноваження, а потім тупо закрили доступ до Реєстру. Без перевірок, без рішень, без листів. Втупу”, – наголосив Ігор Гец.

Заступниці голови НСАУ Анна Кирій також зазначила, що наказом Мінрегіону №71 від 12 травня ц.р. на період воєнного стану продовжені делеговані повноваження трьох з чотирьох саморегулівних організацій, а саме: Гільдії інженерів-проектувальників, Асоціації експертів України і Асоціації технічного нагляду. Але за дискримінаційними причинами такі повноваженні не були продовжені для НСАУ.

“Тобто у влади є розуміння, що в період військових дій потрібно, щоб робота не зупинялася. Щоб можна було робити проекти, щоб можна було підписувати в електронному реєстрі. Всім, крім Спілки архітекторів і крім архітектора!”, – наголосила Анна Кирій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Варто зазначити, що заступник начальника ГУ Нацполіції в Києві Дмитро Шумейко з 23 вересня не вносить до ЄРДР дані про кримінальне провадження відносно директора ДП “Дія” Дмитра Петрущенка. На що Шевченківський райсуд Києва 7 жовтня виніс ухвалу, яка зобов’язує Шумейка внести до ЄРДР дані про кримінальне провадження відносно директора ДП “Дія” Дмитра Петрущенка.

Втім, схоже, що в Нацполіції не поспішають виконувати рішення суду. Бо 19 жовтня Ігор Гец відправив на ім’я Дмитра Шумейка лист із вимогою виконати рішення суду.

КВ неоднаразово писала, що лідер партії “Слуга народу”, вона ж заступниці голови парламентської фракції і заступник голови комітету ВР з питань з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк і заступниця міністру Мінрегіону Наталія Козловська є ключовими лобістами інтересів забудовників – всупереч інтересам громад, держави та професільнальних спільнот. І поєднує Шуляк та Козловську постать секретаря комітету ВР з питань з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитра Ісаєнка, який також є віце-президентом КБУ та контролює групу будівельних компаній “Perfect Group”.

Наразі головним завданням Шуляк та Козловської є протягнення законопроєкту №5655 від 11 червня 2021 року, який ВР прийняла в першому читанні 1 липня того ж року.

“Цей законопроект був написаний за зачиненими дверима, без участі профільних спільнот, експертної думки – тільки забудовниками, тільки Офісом простих рішень… Негативні висновки по цьому законопроекту дало НАЗК, ГНЕУ ВР, НСАУ, Палата архітекторів… Ми робили все, щоб вийти на конструктивний діалог з депутатами, ми намагалися говорити, переконувати, чому прийняття такої містобудівної реформи викличе ще більшу хаотичну забудову. Але нас ніхто не чув, тільки завдяки акції під стінами комітету [ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування] на Садовій ми отримали право бути присутніми на розгляді поправок до другого читання на підкомітеті і на комітеті. Але бути присутніми і робити так, щоб тебе почули – це, за суттю, дві великі різниці”, – сказала на пресконференції Анна Кирій.

Вона додатково підкреслила, що “містобудівну реформу” пишуть “дві людини – Олена Шуляк від партії “Слуга народу” і Наталя Козловська від Мінрегіону. Саме тому ця реформа представляє інтереси Мінрегіону і крупних забудовників”.

Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Фото: KВ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона