архаїчна традиція у сучасному вимірі»

image
22 Червня 2020, 12:31
Поділитися:

На початку червня 2020 року між КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» і Українським культурним фондом було підписано договір щодо реалізації національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі». Його заплановано втілити до 30 жовтня цього року.

Реалізується проєкт за підтримки Київської, Рівненської, Житомирської обласних державних адміністрацій та Українського культурного фонду. Партнерами проєкту виступили Вишгородська міська рада, Олевський краєзначий музей та Сарненський історико-етнографічний музей.

Проєктом вирішується декілька питань, які пов’язані з розкриттям особливостей традиції бортництва як елементу нематеріальної культурної спадщини України та використанням його як об’єкту історико-культурної спадщини національного значення: міжрегіональне співпартнерство регіональних музейних закладів трьох областей України – Київської, Житомирської та Рівненської сприятиме створенню нових форм співробітництва, фахової комунікації та формуванню нових цінностей громадянського суспільства.

Згідно Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України на сьогодні ця традиція залишилася у Рівненській та Житомирській областях. Включення Київської області до ареалу її сучасного побутування є, у тому числі, однією з основних складових цього Проєкту.

Важливою особливістю Проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» є те, що в процесі його реалізації створюється платформа (web-сайт «Віртуальний музей бортництва») для презентації і популяризації, наукового вивчення та збереження традиції бортництва на сучасному, суспільнознавчому рівні, визначаються умови для ширшого розкриття потенціалу промислу у контексті культурного розвитку України не лише в усвідомленні цінності культурного розмаїття України, а й економічного важеля розвитку бортницького промислу.

Створення науково-обґрунтованої цифрової платформи разом з залученням сучасних технологій дасть можливість презентувати традицію, як конкурентоспроможний інноваційний культурний продукт, що буде цікавим та зрозумілим не тільки в Україні, а й у світі.

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “http://connect.facebook.net/ru_RU/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Джерело: Новини – Київська обласна державна адміністрація