Арештовано майно підсанкційного російського олігарха

image
30 Січня 2023, 21:08
Поділитися:

30 січня 2023 г. 20:25

Офіс Генерального прокурора (ОГП) арештував 32 млн гривень найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію – підприємства, приватизованого понад двадцять років тому холдингом, який належить російському олігарху.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення ОГП 30 січня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“За клопотанням Офісу Генерального прокурора арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію. Кошти були на депозитному рахунку Держмитслужби.

Раніше за клопотаннями прокурорів було арештовано майно цього суб’єкта господарювання – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки”, – сказано в повідомленні.

Вказується також, що “на сьогоднішній день загальна вартість арештованих активів перевищує 1 млрд грн”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними слідства, у 2000 році “це українське підприємство” було приватизовано холдингом, який належить російському олігарху.

Наразі він знаходиться під санкціями США та ЄС.

Підставами для їх застосування стало відмивання грошей в інтересах президента держави-агресора.

Російський холдинг є одним з найбільших в світі виробників алюмінію. Група компаній, які до нього входять, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу РФ, поставляючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї.

Офіс Генпрокурора не вказує, про яке підприємство йдеться, втім, як зазначає “Радіо Свобода”, “з відкритих джерел відомо, що таким виробником є Миколаївський глиноземний завод. А торік це підприємство із власності російського олігарха Олега Дерипаски суд передав в управління АРМА”.

Як інформувалаKВ, на початку січня стало відомо, що до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) передано активи російського олігарха. Йдеться про десятки тисяч тонн залізної руди, яку мали намір доставити морським транспортом підприємствам ВПК рф.

Читайте: В управління АРМА передали активи підконтрольної рф енергокомпанії, якою в Україні керували ставленики ОПЗЖ

Фото: “Радіо Свобода”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона