Анастасія Тиха з Ірпеня отримала Всеукраїнську зоозахисну премію

image
4 Лютого 2023, 15:55
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Зоозахисниця з Ірпеня Анастасія Тиха, яка під час бойових дій та окупації вивезла з міста понад два десятка травмованих тварин і тварин з інвалідністю, стала однією з лауреатів першої Всеукраїнської зоозахисної премії. Про це повідомляє UAnimals.

Анастасія Тиха стала всесвітньовідомою завдяки фотографії американського фотографа Крістофера Очіконе, яка була опублікована на шпальтах найвідоміших світових видань. Світлина зроблена біля зруйнованого мосту в Романівці саме тоді, коли Анастасія разом зі своїм чоловіком Артуром Лі евакуювали своїх підопічних з Ірпеня.

Окрім собак та котів, зоозахисники вивезли в безпечне місце також хамелеона, ховраха та павука. Після деокупації пара повернулася в місто і відкрила притулок, в якому прихистила 67 постраждалих від війни котів і собак.

Разом із Анастасією Тихою відзнаку першої Всеукраїнської зоозахисної премії отримали ще 19 українських зоозахисників. Серед них – і відома зоозахисниця з Гостомеля Ася Серпінська. Вона займається зооактивізмом вже понад 23 роки. Знайшла родини для більш ніж 5000 тварин, а зараз опікується понад 500 собаками та котами. Від початку війни приймає у Гостомельському притулку тварин із прифронтових територій.

Вручення відзнак першої Всеукраїнської зоозахисної премії відбулося 2 лютого у Києві. Іцінаторами такого заходу виступили Всеукраїнський гуманістичний рух UAnimals та міжфракційне об’єднання «Гуманна країна». Кандидатів на отримання премії номінували українці, а фінальний список переможців визначило експертне журі.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!Джерело: ITV