Аліменти у 2024-му році: які суми виплачуються

image
6 Квітня 2024, 13:52
Поділитися:

Із січня 2024-го року збільшився гарантований розмір аліментів. Це пов’язано із збільшенням прожиткового мінімуму, який зараз складає 2563 грн для дітей до 6 років та 3196 грн для дітей від 6 до 18 років. Про нові суми аліментів повідомляє Міністерство юстиції України. 

Аліментні виплати є обов’язковою процедурою і стягуються з усіх видів доходу платника. Відповідно до частини 2 статті 182 Сімейного кодексу України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Тому із січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів становить: для дітей до 6 років — 1 281,5 грн; для дітей від 6 до 18 років — 1 598 грн.

Як визначають розмір аліментів?

З огляду на фактор кількості дітей, схема розрахунку становить:

на одну дитину — ¼ від доходу;
на двох — 1/3 від доходу;
на трьох і більше — ½ від доходу.

Однак суд може враховувати, зокрема, і стан здоров’я та матеріальний стан дитини та платника аліментів, наявність інших дітей та непрацездатних родичів (чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина), права власності (нерухомість, автомобіль тощо), витрати/доходи платника тощо.

Чим відрізняється гарантований розмір аліментів від рекомендованого?

Гарантований розмір аліментів на одну дитину — це мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у випадку, коли їхні доходи низькі. А рекомендований розмір — це той, який встановлює суд у разі достатності заробітку платника аліментів.

Щодо максимальної суми аліментів, то вона не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів:

до 6 років — 25 630 грн;
від 6 до 18 років — 31 960 грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама