Активні програми служби зайнятості

Активні програми служби зайнятості
3 Січня 2024, 12:46
Поділитися:

Плануєте започаткувати власний бізнес чи розширити вже існуючий? Бориспільська філія Київського обласного центру зайнятості запрошує долучитися всіх охочих до онлайн-консультування та отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу. Захід проводиться на базі Центрів розвитку підприємництва Київщини щоп’ятниці о 10:00 засобами Zoom. Детальнішу інформацію нададуть в Бориспільській філії Київського обласного центру зайнятості.  

Початок або розвиток власної справи

Існує 5 кроків для початку або розвитку власної справи: складіть бізнес-план; подайте документи; захистіть свій бізнес-план; отримайте рішення та відкрийте рахунок та отримайте до 250 000 грн.

«Умови отримання прозорі. Вік заявників повинен бути 18-65 років. Є обмеження щодо відсотку покриття розміру гранту по напрямах витрат, — розповідає Лариса Прозорова, в.о директора Бориспільської філії Київського обласного центру зайнятості. — Негативна ділова репутація є підставою для відмови у розгляді бізнес-плану. Основна причина відмов — непрозорі або сумнівні очікувані результати реалізації бізнес-плану. Слід розуміти, що доопрацювати бізнес-план можна лише одноразово. А виправлений бізнес-план необхідно відправити протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення. Також отримувач має укласти договір та відкрити рахунок протягом 15 робочих днів з дня отримання позитивного рішення. І, звісно, необхідно забезпечити працевлаштування на нові робочі місця строком не менше ніж на 24 місяці. Все досить легко: створіть нові робочі місця (протягом 6 місяців з дати отримання коштів); використайте кошти гранту протягом 6 місяців з дати отримання; поверніть грант у вигляді сплачених податків та зборів; надайте доступ фахівцям для моніторингу та контролю за додержанням умов договору».

Компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця

Якщо роботодавець працевлаштовує зареєстрованого безробітного на нове робоче місце строком не менше ніж на 2 роки, має можливість отримати компенсацію — 100% фактично сплаченого єдиного внеску. Загальна тривалість виплати компенсації — 12 місяців протягом 2 років. За словами очільниці служби зайнятості, заява подається роботодавцем протягом 2 місяців з дня працевлаштування особи. Заява може бути подана особисто або через персональний електронний кабінет роботодавця з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

«Компенсація не надається суб’єкту господарюванню у разі наявності заборгованості із сплати єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, заробітної плати, перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців, у разі застосування до нього судових процедур з банкрутства (неплатоспроможності), передбачених Кодексом України з процедур банкрутства або перебування суб’єкта господарювання на стадії ліквідації», — зауважує Лариса Прозорова.

Компенсація витрат роботодавців при працевлаштуванні ВПО

13400 грн — такий максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу. Слід зазначити, що компенсація виплачується у розмірі, не більшому двократного розміру мінімальної заробітної плати. Вона включає основну та додаткову заробітні плати, суму сплаченого єдиного внеску. Компенсація за працевлаштовану особу може бути виплачена лише одноразово. До того ж, компенсація не надається в разі наявності заборгованості зі сплати єдиного внеску та(або) страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. А ще при визнанні заявника банкрутом або порушення справи про банкрутство.

Максимальна загальна тривалість компенсації витрат з дня працевлаштування особи повинна складати 6 місяців. Загальна тривалість працевлаштування ВПО на період виплати — 12 місяців.

«Роботодавець працевлаштовує зареєстрованих безробітних із числа ВПО на умовах строкових трудових договорів. Він подає пакет документів до центру зайнятості, який приймає рішення протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних. Далі йде укладення договору та отримання компенсації, яка виплачується кожен непарний місяць протягом року», — розповідає Лариса Прозорова.

Також є компенсація витрат роботодавців на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО. 6700 грн — така сума компенсації роботодавцю щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО. Роботодавець працевлаштовує ВПО на умовах трудового договору (контракту), зокрема, за сумісництвом. Максимальна загальна тривалість компенсації витрат з дня працевлаштування особи — 2 місяці.

Ваучер на навчання

Центр зайнятості надає ваучер, який дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Поточна максимальна вартість становить 26 840 грн. Сплачує ваучер Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
«Правом на отримання ваучера можуть скористатися громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості, — розповідає очільниця центру. — Вік громадян повинен бути від 45 років до досягнення пенсійного віку, а от страховий стаж не меншим 15-ти років.

Також право на ваучер мають звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки, або Державної кримінально-виконавчої служби, у зв’язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я до досягнення пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію. Також це право мають звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, до досягнення ними пенсійного віку. А ще внутрішньо переміщені особи та особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи.

Це право мають і громадяни, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії або особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення».

Грант для ветеранів та їх подружжя

Держава гарантує до 1 млн грн на соціальну підтримку через гранти для ветеранів та другого з подружжя на створення або розвиток бізнесу.
1. Складіть бізнес-план.
2. Подайте документи.
3. Захистіть бізнес-план.
4. Отримайте рішення та відкрийте рахунок.
5. Отримайте до 1 млн грн.

Ветеран — це учасник бойових дій або особа з інвалідністю внаслідок війни, яка входить до категорій, визначених постановою КМУ №738 від 21.06.2022 (зі змінами).

1 млн грн надається на умовах співфінансування, де 70% надає держава, а 30% — отримувач гранту.

«Призначення коштів цього гранту наступне. Це придбання обладнання, меблів, транспортних засобів (100%), закупівля ліцензійного програмного забезпечення (не більше 50%), свійських тварин та птиці, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (сумарно не більше 70%), послуги маркетингу та реклами (не більше 10%), орендна плата за нежитлове приміщення (нe більше 25%), орендна плата за обладнання (не більше 30%), лізинг (не більше 50%), франшиза (100%)», — підсумувала Лариса Прозорова, в.о директора Бориспільської філії Київського обласного центру зайнятості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама