Активісти пропонують зробити 127 гектарів річки Ірпінь заказником

image
5 Серпня 2022, 14:33
Поділитися:

5 серпня 2022 г. 14:26

Київський еколого-культурний пропонує владі Ірпеня погодити створення заказника “Ріка-Герой Ірпінь”. ВІдповідне звернення направлене до міської ради.

Про це, як передає KВ, йдеться у дописі Київського еколого-культурного центру у “Фейсбук”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Повідомляється, що київський еколого-культурний центр звернувся до Ірпінської міської ради щоб погодити створення заказника “Ріка-Герой Ірпінь”.

“Ріка Ірпінь весною захистила Київ від рашистів-окупантів, а зараз ми повинні ії захистити від забудовників-“окупантів”, – пояснили свій намір у прес-службі центру.

Читайте: Сили оборони Київщини знаходяться в підвищеній боєготовності, ворог не полишає намірів оточення столиці, – КОДА

Зі звернення центру відомо, що під охорону пропонується взяти фрагмент річки Ірпінь площею 127,9 га, довжиною 14,880 км, ширина річки біля 10 м, ширина двох прибережних захисних смуг – 50 м.

“Річка Ірпінь має величезне історичне значення як місце оборони Києва протягом 1000 років. За часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено ДВТи (довготривалі вогневі точки)”, – розповіли у Київському еколого-культурному центрі.

Там вважають, що стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений загарбницькими військами понтонний міст через Ірпінь знищили.

Читайте: На Київщині розлив річки Ірпінь зніс понтонні переправи московитів, – голова КОВА Павлюк

“В результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки, що тисячоліттями захищала Київ. На жаль, заплаву річки вже почали в минулих роках забудовувати. Тому ріку-Герой Ірпінь треба негайно захистити, як вона захистила Київ, та створити там заказник”, – додали в центрі.

Читайте: Набережную Ирпеня и столичный Академгородок может соединить велодорожка, – Карплюк

Нагадаємо, сьогодні у селі Михайлівка-Рубежівка Ірпінської громади працює банк вживаного одягу. Місцеві мешканці та переселенці, які цього потребують, можуть обрати одяг для дорослих та дітей.

Читайте: На Київщині з річок витягли два ворожі гелікоптери і 11 бойових машин, – НГУ

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона