Активісти продовжують відстоювати право на рекреаційно-ландшафтну зону в Броварах | Трибуна

Активісти продовжують відстоювати право на рекреаційно-ландшафтну зону в Броварах | Трибуна
20 Червня 2024, 19:50
Поділитися:

Вчора відбулась зустріч активістів, які продовжують відстоювати право на життя останнього клаптика зеленої зони у Броварах у районі колишнього ДП «Радіопередавальний центр» (район вулиць Соборна, Симоненка, Володимира Кутового і Шевченка в м. Бровари) із представниками влади й управління архітектури та містобудування. До чого домовились?

Нагадаємо, 4 червня 2024 р. виконком не підтримав петицію активіста Євгена Кохана «Про закріплення статусу ландшафтно-рекреаційної зони» у вищевказаному районі. Проте мер доручив ініціативній групі разом із представниками архітектури розглянути можливість перенесення місця розташування дошкільного закладу (згідно з детальним планом теритрії, планували побудувати поряд із ЖК «Купава») для збільшення рекреаційної зони.

На місцині ростуть багаторічні липи, сосни, берези, верби тощо

Відтак на зустрічі активісти представили свої варіанти подальшого розвитку і планування архітектури міста з можливістю збереження максимальної кількості зелених насаджень, але зіткнулися з незгодою головної архітектори міста Світлани Батинчук у ключових питаннях.

Проблемних питань кілька

Наріжним каменем стала неможливість перенесення ділянки, виділеної під майбутній дитячий садочок. З’ясувалось, що ділянка перебуває у власності управління освіти та науки Броварської міськради і не може бути ні відчужена, ні перенесена в інше місце – це закріплено законодавчо. Відтак чиновники категорично заперечили можливість «переміщення» дитячого садочка в інше місце, навіть після доводів активістів, що виділена ділянка розташоана фактично впритул до ЖК «Купава», її розмір замалий для повноцінного дитячого закладу, і щоб його туди «втулити», доведеться зрізати кілька десятків багаторічних здорових сосен.

ЖК КупаваДілянку під садочок менканці ЖК «Купава» облаштували під зону відпочинку і спортивний майданчик

Своєю чергою заступник міського голови Петро Бабич зауважив, що найближчим часом будівництво дитячого садочка там не планується, позаяк ще навіть не розробляли проєкт, тож найближчим часом ніхто дерева не чіпатиме: «Це буде дуже і дуже нескоро, можливо, не за нашого життя». Та зазначив, що ідея перенесення ЗДО в інше місце, навіть у перспективі є протизаконною, а от розширити зелену зону можливо тільки змінами в генеральному плані міста.

Рекреаційна зонаОрієнтовно тут  заплановано будівництво майбутнього ліцею

Також на землях, де зараз розрісся природний ліс, заплановано побудувати ліцей. Але під нього конкретну ділянку ще не сформовано, відтак при розробці нового генерального плану міста можна врахувати побажання активістів і перенести його задля збереження максимальної рекреаційної зони.

Другою проблемою стала вулиця Соборна, що згілдно з детальним планом міста має сполучити 1-ий, 2-ий і 3-ий житлові мікрорайони. Наразі там пролягає лісова стежина, якою гуляють мешканці.

вул. СоборнаТакий  вигляд зараз у вул. Соборна

«Вона є в усіх планах міста, дорога з’єднує житлові мікрорайони. Це зараз там ніхто не їздить, проте є переспективне планування території. Райони зі щільною забудовою повинні мати сполучення», – зауважила Світлана Батинчук.

вул. СоборнаЗадля будівництва дороги на 4 смуги, доведеться зрізати десятки дерев
Що ж вирішили?

За підсумками тривалих обговорень, Петро Бабич доручив занести в протокол зустрічі, щоб при розробці нового генерального плану міста врахували побажання мешканців щодо створення зеленої зони в цьому районі. Світлана Батинчук додала, що після змін у законодавстві, нові генеральні плани мають узгоджуватись із громадськими організаціями, тож усі побажання враховуватимуть. Своєю чергою активісти долучили до протоколу зустрічі свої пропозиції, які офіційно зареєстрували через ЦНАП.

Рекреаційна зонаЗараз у зеленій зоні знаходять прихисток у літню спеку мами з немовлятами, діти, підлітки і пересічні мешканці Броварів

За словами заступника міського голови Петра Бабича, роботу з підготовки до розробки генплану міста планують розпочати вже в цього року і пообіцяв у завданні вказати побажання, викладені мешканцями в петиції «Про закріплення статусу ландшафтно-рекреаційної зони». Але ця заява в умовах воєнного стану виглядає дещо утопічною, позаяк вартість такого проєкту складе сотні мільйонів гривень, тож найближчим часом його реалізація просто неможлива.

Читайте також:

Ландшафтно-рекреаційну зону в 4-му мікрорайоні Броварів не розширюватимуть: виконком не підтримав петицію

У Броварах у парку «Перемога» планують побудувати меморіальний комплекс пам’яті наших Захисників

Порятунок озера Білого в Броварах: що роблять для цього комунальники?

Озера в Броварах на вул. Ольги Кобилянської зроблять декоративними водоймами

Джерело: Трибуна – Бровари