Афганська війна… Брудна, неоголошена.…

image
15 Лютого 2019, 10:30
Поділитися:

Головна  /  Афганська війна… Брудна, неоголошена.…

|  15. 02. 2019

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Адже у війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика…

Відзначення цієї дати – данина пам’яті всім, хто причетний до трагічної афганської війни, яка тривала у два рази довше, ніж Друга Світова.  

Правда про Афганську війну? Яка вона? Досить різна, нерідко болюча і гірка. Серце стискає від болю, коли думаєш про тих, хто, виконуючи наказ, пройшов важкими дорогами чужої країни.

По-різному сьогодні оцінюють тодішні події, але  мужність, вірність Присязі воїнів заслуговують на повагу. 

Щодалі від нас за часом 15 лютого 1989 року, то величнішим постає подвиг молодих солдатів, командирів. Адже у страхітливому полум`ї війни народжувалася нова плеяда воїнів. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, свято вірячи, що виконують свій обов’язок. За кожним воїном-афганцем доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя.

14 лютого, напередодні дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  та 30-річниці виводу військ з Афганістану, в Білоцерківській гімназії №1, було проведено зустріч з  ветеранами-інтернаціоналістами, вдовами, загиблих в Афганістані військовослужбовців.

Міський голова Геннадій Дикий звернувся до присутніх: «День, коли було оголошено про вивід військ з Республіки Афганістан став загальнодержавним святом, незважаючи на те, що тисячі військовослужбовців добровільно й чесно йшли воювати до Афганістану – виконувати свій обов’язок. Більшість з воїнів-афганців завжди мали активну громадянську позицію, були серед перших в різних важливих загальнодержавних подіях. Першими стали відстоювати незалежність на Майдані 2004 та 2014 років, першими формували оборону та захищали цивільних від неправомірних дій і відвертих провокацій під час тих подій та формували перші добровольчі батальйони для захисту нашої держави на сході й, головне, вчили молодих добровольців основним бойовим навичкам, передавали власний досвід. Низький уклін вам за це. Вічна пам’ять тим, кого немає сьогодні поруч.  Бажаю, щоб ваших дітей та онуків ніколи не торкалося лихо війни. Здоров’я та добробуту вашим родинам».

За активну життєву позицію, участь у патріотичному вихованні молоді та з нагоди 30-річниці виводу військ з Афганістану подяками Білоцерківської міської ради було відзначено більше шестидесяти членів Білоцерківської міської громадської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та громадської організації Всеукраїнської спілки інвалідів та ветеранів війни в Афганістані «Десантне братство» та нагороджено їх медалями «За честь, мужність, пам’ять».

Присутніх також привітав з визначною датою народний депутат України Хвича Мепарішвілі. Він наголосив, що Афганістан залишив рубець, який ніколи не загоїться в душах тисячів  громадян, і в наших серцях має назавжди залишитися пам’ять про тих, хто повернувся на рідну землю в «чорних тюльпанах». Висловив слова пошани тим військовослужбовцям, які протягом багатьох років змогли зберегти честь мундиру та офіцерський дух й зауважив, що нещодавно державою було піднято пенсії цій категорії громадян.

За дорученням голови Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)подякою були нагороджені Київський обласний та Білоцерківський міський комітет сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій  та ветеранів війни.

За співпрацю із Всеукраїнською спілкою ветеранів Афганістану та її міським осередком медаллю «За честь, мужність, пам’ять» було нагороджено міського голову Геннадія Дикого.

У ході заходу для присутніх вихованці міських шкіл мистецтв підготували пам’ятний концерт.

Фотогалерея

Джерело: Біла Церква – офіційний сайт