Аеропорт «Бориспіль» хоче позичити 250 млн, щоб продовжувати свою діяльність

Аеропорт «Бориспіль» хоче позичити 250 млн, щоб продовжувати свою діяльність
14 Червня 2024, 16:21
Поділитися:

У нещодавньому дописі нардеп Олексій Гончаренко розкритикував Міністерство інфраструктури України, назвавши «сумнівною ідеєю» рішення забрати 250 млн грн у морського порту «Південний» та віддати ці кошти на «проїдання» аеропорту. «Важливо, що це гроші, які порт мав інвестувати в розвиток інфраструктури, щоб збільшило б його здатність перевалювати вантажі з України. А в Борисполі планують їх витратити на закриття боргів та сумнівні закупівлі», — написав він на своїй Фейсбук сторінці та закликав зупинити «корупційні ідеї відібрати гроші у головного інфраструктурного хабу країни».

Вже через день керівництво аеропорту «Бориспіль» надало роз’яснення, в якому підтвердило наміри взяти позику у ДП «Морський торговельний порт «Південний». 

Зокрема, в дописі аеропорту говориться про те, що незважаючи на припинення обслуговування комерційних рейсів з 24 лютого 2022 року, ДАП продовжує свою діяльність. Головними завданнями на сьогодні є захист інфраструктури, підтримка операційної готовності та збереження трудового колективу. 

Керівництво аеропорту зауважує, що впровадило масштабну програму зменшення видатків, залишивши лише найнеобхідніше. Серед іншого, це заробітні плати — 2,3 тис. працівників знаходяться у простої, а 750 на ротаційній основі щодня працюють на території підприємства. Крім того, аеропорт платить комунальні платежі для утримання інфраструктури та збереження майна самого ДАП і орендарів. Сплачуються і нагальні витрати на охорону, техобслуговування аеродромів, техніки і обладнання. В аеропорту зберігається велика кількість повітряних суден, що потребують техобслуговування та підтримки льотної придатності. 

«Вичерпавши власні резерви за більше ніж 2 роки війни, аеропорт звернувся у найкритичніший момент свого існування до свого власника — держави в особі Міністерства інфраструктури та Кабінету Міністрів України — для знаходження фінансування з альтернативних джерел задля збереження аеропорту. Одним із можливих рішень розглядається надання матеріальної допомоги (позики) на поворотній основі від іншого державного підприємства, тобто ДП «Морський торговельний порт «Південний». Варто зазначити, що така практика є розповсюдженою в державному секторі України», — йдеться в повідомленні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама