Абонплата Бориспільводоканалу зросте

Абонплата Бориспільводоканалу зросте
4 Лютого 2024, 14:13
Поділитися:

Подорожчання послуг Бориспільводоканалу включає збільшення абонплати — фіксованої суми, яка нараховується кожному абоненту (незалежно від показів лічильника) як плата за обслуговування абонентських рахунків. Ці суми невеликі: 37,20 грн на квартиру при наявності загальнобудинкових лічильників і 28,80 грн, якщо загальнобудинкового лічильника немає. 

Із 1 лютого разом із збільшенням вартості водопостачання і водовідведення зростає і абонплата, але не набагато. 

Суми абонплати визначено наказом №18 від 17 січня 2024 року, розміщеним на офіційному сайті підприємства. Розмір абонплати так само залежить від наявності загальнобудинкових лічильників (вузлів комерційного обліку). Адже плата за обслуговування та заміну загальнобудинкових лічильників закладається до абонентської плати.

Тож у будинках, де встановлено загальнобудинкові лічильники, сума абонплати складатиме 41,10 грн, а якщо загальнобудинкових лічильників немає — 34,20 грн. 

Начальник планового відділу КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександра Литвиненко, коментуючи питання, наголосила, що абонплата стосується тільки споживачів, послуги яким надаються за індивідуальними договорами. Мешканці будинків, зокрема ОСББ, які мають колективні договори із підприємством, абонплату не сплачують. Їм вода подається до врізу в будинок, оплата нараховується за загальнобудинковим лічильником, а керівництво ОСББ самостійно робить розрахунки для кожного абонента. Також вони самостійно працюють зі своїми боржниками. На колективний договір може перейти будь-який будинок, якщо буде таке спільне рішення мешканців, підтверджене протоколом загальних зборів. Тоді їм не потрібно буде сплачувати абонплату.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама