Абітурієнти 2023 року здаватимуть мультипредметний тест

image
20 Січня 2023, 17:39
Поділитися:

20 січня 2023 г. 17:24

Кабінет міністрів України (КМУ) подасть у Верховну Раду (ВР) розроблений Міністерством освіти і науки (МОН) законопроєкт щодо моделі вступних випробувань у вищі навчальні заклади у 2023 році у вигляді удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ). Механізм мультитесту розкрив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет (на фото).

Про цеKВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі 20 січня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Перші підсумки, які ми підбили під час вступної кампанії 2022 року в умовах воєнного стану, дозволили констатувати, що та модель вступу, яка була запропонована Міністерством та профільним Комітетом ВРУ, виявилась успішною.

Враховуючи безпекову ситуацію та побажання батьків і вчителів, ми подаємо на розгляд Верховної Ради України законопроєкт зі спільно узгодженою моделлю вступних випробувань у 2023 році у вигляді удосконаленого національного мультипредметного тесту”, – сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час брифінгу в МОН.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами міністра, НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія.

Незалежно від обраного вступником додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.

“НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп’ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань”, цитує міністра освіти Урядовий портал.

Шкарлет окремо наголосив, що будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Як інформувала KВ, 2022 року випускники шкіл замість зовнішнього незалежного оцінювання складали мультитест. Попри війну та складні обставини, учні Київської області показали чудовий результат у складанні мультитесту.

Читайте: На Київщині 439 випускників отримали найвищі бали у складанні мультитест

Фото: МОН

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона