А ви знали: річка Ірпінь у цифрах
17 Липня 2021, 09:47
Поділитися:

Ми вже всі звикли до того, як виглядає річка Ірпінь зараз: пляж, сучасна набережна… А давайте перенесемося на кілька сотень років тому і спробуємо уявити якою була річка Ірпінь тоді. 
100 років тому ширина річки Ірпінь у гирлі сягала понад 100 м, а глибина – до 3 м, місцями до 6-ти. З Дніпра в Ірпінь вільно заходили байдаки – дерев’яні судна вантажопідйомністю 200 т з осадкою до 1,5 м.
На берегах річки Ірпінь археологи знаходили навіть кістки шерстистого носорога, який жив тут 20 тисяч років тому.

У середині ХІХ століття в Ірпені водилося 57 видів риби. А згідно монастирських літописів, польських і литовських хроні, у річну Ірпінь з Дніпра заходили білуги вагою до 20 пудів – це 320 кг!
Довжина річки 162 км, площа басейну – 3340 кв. м, ширина русла у верхів’ї – 3-5 м, в середній і нижній течії – 20-25 м. Довжина річки Ірпінь у 14 разів менша за Дніпро і у 43 рази коротша за річку Амазонку.
Річка Ірпінь тече через 35 населених пунктів і впадає в Київське море, впадає примусово.

На річці Ірпінь багато шлюзів-регуляторів, водосховищ. Мережа осушувально-зрошувальної системи, побудована в 1947-1951 рр., дозволила перетворити колись заболочену заплаву річки в основний район, що постачав Київ картоплею і овочами.
Матеріал підготовлено за книгою Річка-пам’ять Ірпінь”, автор В. Коскін
Підписуйтесь на нас уФейсбук, Інстаграм, ТелеграмтаYouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новини Ірпеня – головні і актуальні Ірпіньські
новини сьогодні на 04597.com.ua

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА