97% українців готові взяти ветеранів на роботу — опитування

image
25 Січня 2023, 19:28
Поділитися:

97% людей, які мають власний бізнес або хотіли б його мати, готові взяти на роботу ветерана російсько-української війни, свідчать дані соціологічного опитування.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного у січні на замовлення Українського фонду ветеранів Мінветеранів соціологічною групою “Рейтинг”.

“Ще 93% респондентів відповіли, що готові співпрацювати з ветеранами в одній команді. Це свідчить про те, що наразі в суспільстві немає стигми, пов’язаної з ветеранами, і що як керівники, так і їхні колеги повністю підтримують і розуміють військовослужбовців. Іншими словами, суспільство готове працювати з ветеранами, сприяючи їхній реабілітації після участі в конфлікті”, – зазначає Руслана Величко-Трифонюк, в.о. виконавчого директора Українського фонду ветеранів.

Результати другого дослідження “Сприйняття ветеранів в українському суспільстві”.

Сприйняття ветерана.

Тенденція змінилася порівняно з літом, коли 30% респондентів стверджували, що коли вони вживають термін “ветеран”, то мають на увазі людину, яка служила у Другій світовій війні. На думку 21% людей, ветерани – це молоді люди. Ще 55% вважають, що ветерани – це переважно люди середнього віку. На 7% поменшало тих, хто вважає ветеранами тих, хто служив у Другій світовій війні.

На противагу цьому, молодь у попередньому опитуванні частіше погоджувалася зі стереотипом, що “ветеран” – це той, хто служив у Другій світовій війні. Зараз ветерани сприймаються як “молодші” в усіх вікових групах. Лише 6% людей у віці від 18 до 35 років вважають ветеранів “старшими людьми”.

Щоб розвіяти хибне уявлення про те, що ветерани служили лише у Другій світовій війні, Український фонд ветеранів у серпні розпочав просвітницьку кампанію “Так, я ветеран”.

Громадська думка про ветеранів.

У новому опитуванні респондентів запитували, чому вони спілкуються з ветеранами так рідко або не спілкуються взагалі. 75% респондентів назвали причиною “відсутність ветерана в найближчому оточенні”. 13% людей не хочуть, щоб у ветерана залишилися погані спогади. 5% людей не хочуть сказати щось погане. 4% опитаних вважають причиною відсутність спільних тем для обговорення. Різницю в поглядах на життєві питання вбачають 1% опитаних.

Ступінь довіри до ветеранів.

З 92% у серпні до 93% у січні зросла загальна довіра до ветеранів. Крім того, відбулися незначні зміни у показнику “повністю довіряю”. Стало більше тих, хто “скоріше довіряє”. Позитивна тенденція, яка свідчить про зростання довіри з часом.

Загальна обізнаність у питаннях ветеранів.

37% респондентів зазначили, що дізнаються про проблеми ветеранів з телебачення. Ще 37% – з розповідей друзів та родичів. 34% використовують соціальні мережі для отримання новин. 22% дізнаються про це з каналів Telegram або Viber, 19% – з інтернет-джерел, 13% – з особистого досвіду.

Більшість респондентів – 2/3 – сказали, що нічого не знають або знають дуже мало про проблеми, з якими стикаються ветерани. 37% стверджують, що поінформовані. Останніх більше серед мешканців Центру та Півдня, осіб середнього віку, членів родин учасників бойових дій 2014-2021 років, чоловіків та людей, які часто спілкуються з ветеранами.

Проблеми ветеранів у сприйнятті суспільства.

Психологічні розлади були названі однією з основних проблем, з якими найчастіше стикаються ветерани (40%). Від 23% до 29% респондентів вважають, що основними проблемами є отримання пільг, пошук роботи, отримання медичної допомоги та нерозуміння суспільства. По 14% респондентів назвали серед проблем, з якими стикаються ветерани, конфлікти в сім’ї та з друзями, зловживання алкоголем або наркотиками, або і те, і інше разом.

Щодо державної допомоги ветеранам.

У серпні 2022 року 69% опитаних заявили, що вважають, що держава зробила все, що мала б зробити для ветеранів російсько-української війни; до січня 2023 року ця цифра знизилася до 53%. Сьогодні 26% людей дотримуються іншої думки. Найчастіше негативно ставляться до зобов’язань держави перед ветеранами мешканці західних областей, люди середнього та старшого покоління, а також родичі тих, хто воював в АТО, але не воює зараз.

Наведемо ще кілька цифр: 91% респондентів стверджують, що ветеранів сьогодні поважають у суспільстві, і лише 6% не згодні з цим. Лише 5% виступають проти ідеї нагородження компаній, заснованих ветеранами російсько-української війни, тоді як 93% підтримують її.

Детальніше про результати опитування можна прочитати тут: https://veteranfund.com.ua/wp-content/uploads/doc/Veterans_UA_012023.pdf  

Дати проведення опитування: 14, 20 та 21 січня 2023 року. Вибіркова сукупність: 1000 осіб. Метод опитування CATI. З довірчою ймовірністю 0,95 похибка репрезентативності опитування не може перевищувати 3,1%.

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві