69 військовослужбовців 58 бригади просять Верховне командування ЗСУ розібратись з командуванням бригади

image
8 Серпня 2022, 09:26
Поділитися:

8 серпня 2022 г. 09:15

69 військовослужбовців 2 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону 58 бригади просять Верховне командування Збройних Сил України (ЗСУ) розібратись в складній ситуації, яка склалась з ними. Виконуючи наказ керівництва скласти зброю та відправлятися в невідомому напрямку, бійці приїхали до своєї частини в Конотопі (Сумська обл.), здали зброю, після чого їх видворили за межі військової частини і попервах не бажали їх селити, а також не було надано медичну допомогу пораненим. Більш того, бійцям погрожують кримінальною відповідальністю.

Про це KВ стало відомо зі звернення військовослужбовців та відеозвернення, які є в розпорядженні редакції.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Наводимо текст звернення 69 війсковослубовців в повному обсязі.

“69 військовослужбовців 2 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону 58 бригади опинилися в складній ситуації. Коли країні загрожувала небезпека, ми як справжні сини своєї Батьківщини, сумлінно виконуючи свій обов’язок, з перших днів збройної агресії русні стали на захист незалежності України.

Під час перебування в зоні бойових дій ми виконували всі накази керівництва батальйону. Останнім наказом було скласти зброю і відправлятися в “невідомому напрямку”. Так, як в зоні бойових дій неможливо здати зброю ми після наказу командира батальйону направилися до ППД (пункту постійної дислокації, – KВ) в м.Конотоп (Сумська обл., – KВ) та здали зброю в частині А1376 після чого ввечері нас було випроваджено за територію військової частини. Після розголосу на наступний день на розмістили в гуртожитку.

З моменту виконання останнього наказу і по тепер жоден поранений воїн нашої роти не отримав належного лікування, а керівництво не визнає що наші загиблі побратими взагалі були в зоні бойових дій.

Просимо Верховне командування ЗСУ розібратися в даній ситуації”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За інформацією KВ, зараз військовослужбовцям намагаються інкримінувати порушення ст. 407 Кримінального кодексу України (самовільне залишення військової частини або місця служби), яке карається позбавленням волі до 10 років.

За повідомленнями джерел KВ, всі накази керівництвом військових віддавались в усній формі, без письмового супроводження, то ж, може так статися, що бійці, фактично перебуваючи на передовій, юридично продовжували знаходитись у військовій частині. Що, крім іншого впливає на суму грошових виплат військовим.

Цей безлад в 58 бригаді окремі джерела пов`язують з приходом нового керівника бригади та в цілому з хаосом в бригадному керівництві. Наслідком цього також є погане матеріальне забезпечення військовослужбовців, в тому числі тих, хто перебуває на передовій – зброєю, касками, бронежилетами та пальним для автомобілів.

Деякі відповідні факти викладені в доповідних військовослужбовців та відеозверненнях, які є в розпорядження KВ.

Фото: скрін відеозвернення бійців

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона