Щоб ранок не був важким. Поради

image
6 Жовтня 2019, 11:34
Поділитися:

Вранці дратує звук будильника? Є бажання відтермінувати його на 5 хвилин і потім це повторити знову й знову? Ця ситуація не є нормальною. Скоріш за все, ви не висипаєтеся. Що ж робити, щоб ранок не був важким?

Увійдіть у режим сну

Як повідомляє видання Healthline, варто щодня лягати спати і прокидатися в один і той самий час. Також варто з’ясувати, скільки часу вам потрібно для сну. Зазвичай рекомендують спати від 7 до 9 годин на добу. Дотримуйтесь режиму сну щодня, в тому числі й на вихідних, і ваше тіло з часом почне пробуджуватися природним шляхом.

Поліпшіть ваш режим сну

Можливо, ви саботуєте свої спроби рано встати, навіть не усвідомлюючи цього.

Наприклад, користування смартфоном перед сном може завадити вам заснути.

Щоб поліпшити режим сну, спробуйте розслабитися перед сном, наприклад, почитати або прийняти теплу ванну.

Уникайте дій, які впливають на ваш циркадний ритм і викликають безсоння, зокрема:

не користуйтеся ноутбуком чи смартфоном
не пийте напої із кофеїном просто перед сном
не дрімайте та не проводьте занадто багато часу в ліжку протягом дня
не пийте алкоголь перед сном

Перемістіть будильник подалі від ліжка

Коли ви постійно переставляєте будильник і засинаєте після пробудження – це фрагментація сну. Фрагментація сну збільшує денну сонливість і слабкість, знижує працездатність і змушує вас відчувати себе пригніченим. Тому спробуйте відсунути будильник від ліжка, щоб вам довелося встати, щоб вимкнути його.

Краще харчуйтеся

Дотримання здорового харчування збільшує вашу енергію і допомагає вам краще спати.

З іншого боку, продукти, які зазвичай вважають шкідливими для здоров’я, можуть змусити вас почуватися млявими. Збалансовуйте своє харчування фруктами і овочами, а також продуктами з високим вмістом омега-3 жирних кислот.

Регулярно займайтеся спортом

Доведено, що фізичні вправи поліпшують сон. Вони також підвищують рівень енергії, зокрема у людей із захворюваннями, пов’язаними з хронічною втомою.

Насолоджуйтеся денним світлом

Денне світло допомагає регулювати ваші циркадні ритми і покращує сон. Сонце допомагає поліпшити настрій і додати енергії. Спробуйте відкривати жалюзі, як тільки встаєте. Або спробуйте спати із відкритими жалюзями. Якщо, звісно, у ваше вікно не світять ліхтарі.

Якщо ці способи не допомагають, тоді вам варто звернутися до лікаря.

Джерело: Трибуна Бровари