Добровільна рокіровка: броварські депутати створили нову групу

image
30 Вересня 2019, 19:54
Поділитися:

Офіційне повідомлення про створення нової депутатської групи в міськраді зачитав під час засідання 61-ї сесії Броварської міської ради її секретар Петро Бабич. Нову депутатську групу, в яку ввійшли 5 депутатів міськради, назвали «Рідне місто». До цього більшість депутатів були членами інших депутатських спільнот.

Вікторія Коваленко – обиралась за списками Радикальної партії Ляшка, спортивна гордість поточного депутатського скликання, членкиня комунальної комісії в раді. Ініціаторка будівництва стадіону зі штучним покриттям на території парку «Перемога». Останнім часом поринула «з головою» в громадську діяльність і почала відвідувати ефіри телеканалів, коментуючи ті чи інші події в Україні та світі.

Вадим Андрієвський – колега Вікторії  Коваленко за партійним списком, член земельної комісії та інвестиційної ради міста.

Максим Семенов – свого часу «відколовся» від «Самопомочі», підтримавши рішення промерської коаліції і, відповідно, став позафракційним. Член комунальної комісії та інвестиційної ради міста. В округ депутата місто вкладає чимало коштів. 

Володимир Білоконь – до «вільного плавання» в Броварській міськраді  був головою броварського осередку політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» , своє звільнення з керівної партійної посади обґрунтував проблемами зі здоров’ям. Є активним членом бюджетної комісії, у професійній діяльності займається автомобільними перевезеннями, зокрема, і Броварами.

Сергій Бельський – обирався зі списками політичної партії «Батьківщина». За даними офіційного сайту міста, однойменну фракцію не покинув, є чинним головою гуманітарної комісії в раді.

Депутатська п’ятірка вирішила легалізувати свої спільні наміри щодо покращення життя громади міста буквально перед засіданням сесії.

Згідно з офіційним  повідомленням, очолила групу депутатів Вікторія Коваленко.

До цього часу в Броварській міській раді не було жодної групи , проте  налічувалось 7 депутатських фракцій:

1.Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода»;

Депутатська фракція «ДемАльянс»;
Депутатська фракція «Об’єднання «Самопоміч»;

4.Депутатська фракція Політичної партії «Українська об’єднання патріотів – УКРОП»;

5.Депутатська фракція «Солідарність»;

6.Депутатська фракція Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;

Депутатська фракція Броварської міської організації Української партії «Єдність».

Нагадаємо, відповідно  до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»,

стаття 25. Депутатські групи

Для спільної роботи із здійснення депутатських повноважень у виборчих округах депутати місцевих рад можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи.
Депутати місцевої ради об’єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками.
Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата місцевої ради, передбачених цим Законом.
Членство депутата місцевої ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень у виборчому окрузі.

Стаття 26. Порядок  утворення депутатських груп

Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів місцевої ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як із трьох депутатів місцевої ради. Депутатська група в районній, міській, районній у місті, обласній, Київській та Севастопольській міських радах складається не менш як із п’яти депутатів.
Депутати місцевої ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу.
Депутатська група реєструється відповідною місцевою радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу.
Депутатські групи можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень відповідних рад.
Організація діяльності депутатських груп визначається відповідною місцевою радою.
Діяльність депутатської групи припиняється:

1) у разі вибуття окремих депутатів місцевої ради, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж встановлено частиною першою цієї статті;

2) у разі прийняття депутатами місцевої ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи;

3) після закінчення строку, на який депутати місцевої ради об’єдналися в депутатську групу, або строку повноважень відповідних рад.

Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.
Інші питання діяльності депутатських груп визначаються регламентом ради.

Фото –  із ФБ сторінки Вікторії Коваленко

Джерело: Трибуна Бровари