Сироватки проти дифтерії розвозять по регіонах України: щеплення можна зробити безкоштовно

image
3 Вересня 2019, 15:00
Поділитися:

Партію дифтерійного антитоксину (200 ампул) вже доставляють в усі регіони України. Сироватку як гуманітарну допомогу надала Україні Всесвітня організація охорони здоров’я, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Також зазначається, що наразі триває процедура закупівель сироваток за кошти державного бюджету із залученням міжнародних організацій. Заявлену кількість необхідних доз сироваток збільшили, об’єднавши потреби 2018 та 2019 бюджетних років.

У регіонах станом на 1 серпня 2019 року, наявні понад 2 мільйони доз вакцини для дітей дошкільного віку АКДП (складається з анатоксинів правця і дифтерії та вбитих цільноклітинних бактерій кашлюку), а також понад 6 мільйонів доз АДП (не містить кашлюкового компоненту) та АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів).

МОЗ зазначає, що безоплатні та якісні вакцини для щеплень і дітям, і дорослим є в усіх областях України. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Зробити щеплення проти дифтерії можна безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Дорослі та діти можуть вакцинуватися безоплатно в державних медзакладах, а також у приватних лікарнях та у лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ.

МОЗ підкреслює, якщо лікар відмовляє вас від вакцинації, ви можете звернутися на гарячу лінію Національної служби здоров’я України за номером 1677 та повідомити, що вам перешкоджають у вашому праві на безоплатну вакцинацію.

Дифтерійний антитоксин використовується для лікування та вводиться при підозрі захворювання людини на дифтерію. Дифтерія − небезпечна інфекція, що загрожує смертельними наслідками та важкими ускладненнями. При важких формах дифтерії можуть виникати порушення роботи нервової системи у вигляді паралічу м’якого піднебіння або дихальних шляхів, що може призвести до задухи. Також наслідком хвороби може стати ураження серцевого м’яза − міокардит.

За статистикою 50 з 1000 інфікованих помирають. Своєчасне введення сироватки може врятувати життя, при цьому все одно залишається ризик смерті.

Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація.

Джерело: Трибуна Бровари