Челендж «Липень без пластику» – прожити місяць без продуктів нафтоперероблення

image
2 Липня 2019, 18:31
Поділитися:

Першого липня розпочався всесвітній челендж «Липень без пластику». Його мета – прожити 30 днів без пакетів і пластикового упакування. Мільйони людей ставлять перед собою виклик – на місяць відмовитися від одноразових пластикових виробів. Це є челендж «Plastic Free July», і він проводиться восьмий рік поспіль, пише «Сьогодні».

Практично кожен шматок пластика, який коли-небудь був вироблений і не був спалений опісля, досі існує. Природним шляхом він розкладається протягом 500-1000 років. За даними екологів, лише 1 % пластика використовується повторно. Легкі пакети зі смітників і звалищ переносяться вітром на великі відстані, забруднюючи річки, озера, моря, океани, ліси і гори.

Через це гинуть тварини, птахи та риби. Яскраве пакування вони сприймають як їжу, проковтують і гинуть. До 2050 року у Світовому океані буде більше пластику, ніж риби, якщо споживання пластикових виробів не зменшиться, вважають фахівці Організації Об’єднаних Націй.

Челендж «Plastic Free July» з’явився у 2011 році з невеликої ініціативи в одному з офісів на заході Австралії. За вісім років акція перетворилася на міжнародну громадську кампанію з відмови від одноразового пластику. Це є чудовий привід задуматися про масштаб пластикових відходів, які виробляє кожна людина, і скоротити його.

Щоб приєднатися до глобального руху, потрібно зареєструватися на сайті «Plastic Free July». У спеціальній анкеті слід вказати країну проживання і термін відмови від використання пластика: на день, тиждень, місяць або назавжди. Про свою участь в акції активісти пишуть в соціальних мережах із гештегом #plasticfreejuly, щоб якомога більше людей дізналися про необхідність скорочувати споживання пластика.

Дії у межах челенджу:

відмовитися від пластикових трубочок для напоїв;
на пікніках або святах використовувати звичайні столові прилади замість одноразових;
замінити поліетиленову обгорткову плівку на харчову, папір або фольгу;
замість пакетів носити з собою багаторазову сумку;
готувати каву вдома або купувати в свою кружку (багато мережевих кав’ярень у Києві роблять знижки, якщо попросити зробити каву в кухлику);
не купувати упаковані фрукти і овочі. Купуйте їх на вагу в свою сумку;
намагайтеся купувати повсякденні продукти, наприклад, крупи, макарони і чай, на вагу, а не в упакуванні;
носіть із собою багаторазову пляшку для питної води і не купуйте воду в одноразових пластикових пляшках;
до відділу готової їжі і до м’ясного, рибного або сирного відділів, де продукти загортають в пластикову плівку, ходіть зі своїм багаторазовим контейнером;
коли вам знадобиться нова зубна щітка, купите бамбукову замість пластикової;
не використовуйте повітряні кульки і блискітки (виготовляються з пластика);
віддавайте перевагу продуктам у паперовому упакуванні або склі, які можуть бути багаторазово перероблені;
використовуйте для купівлі фруктівки і екомішки з тканини замість пластикових фасувальних пакетів.

3 липня Україна долучиться до святкування Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). З цієї нагоди Міністерство екології та природних ресурсів України закликає українців приєднатися до флешмобу #День_без_поліетилену і на один день відмовитися від використання пластикових пакетів.

Джерело: Трибуна Бровари