Важливо для тих, хто планує їхати за кордон із дітьми

image
9 Травня 2019, 14:15
Поділитися:

Невдовзі літні канікули, і багато хто з батьків планує відпустку за кордон разом із дітьми. Щоб не мати проблем на кордоні, варто завчасно подбати про наявність дозвільних документів на виїзд дітей за кордон.

Як зазначають у прес-службі МВС у соціальній мережі FB, при виїзді за кордон із дітьми, треба знати наступне:

неповнолітні українці можуть виїхати з України за наявності закордонного, дипломатичного, службового паспорта, проїзного документа дитини, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків та у його супроводі.

Виїзд із України осіб, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним із батьків, можливий:

1. За нотаріальною згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та часу перебування там, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2. Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

 якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
якщо у закордонному паспорті дитини або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України дитині без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері); свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України; довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів більше 4-х місяців.

3. Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків  – у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця із пред’явленням рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб;

4. Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків – у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця та більше дитини з інвалідністю, дитини, яка має захворювання, передбачені ч. 5 ст. 157 Сімейного кодексу України, із пред’явленням: довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів більше 3 місяців; документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (у разі, коли сума заборгованості аліментів становить понад 3 місяці, але не більше 4 місяців).

Виїзд із України дітей у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та часу перебування у цій державі.

 

Джерело: Трибуна Бровари