На Бориспільщині вирішували проблему зі «світлом»

image
26 Лютого 2020, 17:25
Поділитися:

Жителів Бориспільщини непокоїть проблема відключення енергопостачання. Скарги надходить від горян, гнідинців, процівців та жителів Борисполя. Аби розібратися у причинах і вирішити проблему, голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас ініціював нараду з керівниками Обленерго, сільськими головами та за участі керівництва міста.

У кабінеті голови райради обговорювали нагальні питання заступник голови районної ради Іван Недогибченко, перший заступник Бориспільського міського голови Микола Корнійчук,  в. о. начальника управління Держенергонагляду в Київській області Олександр Бабенко, керівник технічного департаменту «Київобленерго» Олег Калюш, начальник Бориспільського РП ПАТ «Київобленерго»Юрій Бриж, Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко, Гірський сільський голова Роман Дмитрів, районний депутат Володимир Хворостянко. Пізніше до них приєднався народний депутат України Сергій Бунін.

«Багато безгосподарних мереж»

Олег Калюш наголосив, що у районі працює шість бригад Бориспільського РП ПАТ «Київобленерго», є й черговий персонал та мобільна вахтова бригада, яка працює за змінним графіком. Усі проживають на території району. Минулого тижня на Бориспільщині працювала бригада з Білоцерківського району, оскільки через погодні умови обсяг робіт був великий. Тож кадрові питання вирішені, технікою і транспортом районний підрозділ забезпечений.

«У районі втричі більше мереж, ніж є на обліку. Люди роками приєднувалися до електромереж, а прописаних правил не було. У районі маємо 558 трансформаторних підстанцій, які знаходяться у нас на балансі і які ми обслуговуємо, та майже 1,5 тис. підстанцій, на які не маємо впливу, тому працюємо над тим, аби їх передали нам на баланс. Приміром, у Горі із 69 підстанцій лише 22 – Київобленерго. Стільки безгосподарних мереж, як у Бориспільському районі, немає у жодному районі Київщини», – аргументував О. Калюш.

Як у садових товариствах?

Проблему електропостачання в садових товариствах озвучив Олександр Лазаренко. На території Гнідинської сільської ради їх найбільше.

Олександр Бабенко поінформував, що в садових товариствах баланс між транформаторним лічильником, який стоїть на підстанції, і сумою споживачів від’ємний. Тому в садових товариствах і тариф відповідний.

«Ми вимагаємо замінити всі лічильники у споживачів і навести лад в обліку, тоді ми візьмемо їх підстанції на баланс. Але голова садового товариства не зацікавлений у цьому. Є і добросовісні споживачі, але їх небагато», – наголосив О. Бабенко.

Новий підхід

Цифрові технології дають змогу оперативніше виявляти та ліквідовувати аварії. У 2019 році вже відцифрували мережі в п’яти найбільших районах області. Серед них і Бориспільський. Карти електромереж у районі стали доступні онлайн. Це спрощує процес приєднання до електромереж і робить відносини клієнта та енергокомпанії прозорішими і конструктивнішими. Це дасть змогу споживачу розрахувати вартість приєднання, а потенційному інвестору оцінити інвестиційну привабливість об’єкта.

Цього року в області планується встановити 38 реклоузерів — високовольтних апаратів, завдяки яким працівники можуть швидко знайти пошкоджену ділянку. Реклоузер можна використовувати як головний вимикач на розподільчих мережах і пунктах. Також з його допомогою є змога підключення інших споживачів. Ще він може діагностувати помилки: швидко знаходить джерело пошкодження і блокує подальші порушення прямо з «диспетчерської».

Коли підстанції — комунальне майно

Керівники Бориспільщини звернулися до народного депутата Сергія Буніна з проханням вивчити питання підстанцій, що перебувають у комунальній власності. Такі є і в районі, і в місті. За законом, на баланс приватної структури не можна передати комунальне майно, лише у господарське відання, проте Обленерго на це не йде.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама