Як киянам сплатити за комуналку в листопаді: пільги і живі гроші

image
7 Листопада 2019, 12:37
Поділитися:

З 1 жовтня 2019 року в Україні стартував процес монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Вже днями кияни отримають платіжки за комірне. Що робити, і як діяти людям?

– У механізмі призначення житлових субсидій, в порівнянні з попереднім опалювальним сезоном, нічого не змінилося і з початком нинішнього сезону відбувся автоматичний перерахунок субсидій. Пільги в готівковій формі можуть отримати тільки ті, хто подав заявку до 15 жовтня, їх виплата буде здійснена за допомогою «Укрпошти», – поінформував директор департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.

Як повідомив на брифінгу заступник директора департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації, начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги Максим Бученко, у столиці на 46 відсотків скоротилася кількість отримувачів субсидій на оплату комунальних послуг. Станом на жовтень, це 75 тис. пільговиків. У минулому році субсидіями користувалися 168 тисяч киян.

Таким чином, на нинішній опалювальний період 75 тис. домогосподарств мають пільги (субсидію). Процес нарахування триває, але ми очікуємо, що кількість субсидіантів суттєво не збільшиться, – сказав Бученко. – Може дотягнемо до 130 тисяч. Я особисто думаю, що кількість пільговиків скоротилася через працевлаштування багатьох людей, через зростання середньої зарплати у столиці.

Монетизація субсидій: для чого і як
 
Тепер в Україні паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Таке пояснення надали у Міністерстві соціальної політики.
Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через «Ощадбанк». Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того, «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».
 
Такий механізм розроблено аби забезпечити максимальну зручність тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.
 
Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.
Ці механізми поєднають максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.
 
Як киянам сплачувати за електрику
 
У платіжках за жовтень, які у листопаді отримають клієнти «Київських енергетичних послуг», вже не буде окремо вказано суму компенсації.
 
– Усі необхідні дані щодо нарахованих пільг постачальнику електроенергії надаватиме управління соціального захисту населення. Тому киянам не потрібно особисто звертатися до компанії, щоб підтвердити своє право на отримання пільг, – сказав директор «Київських енергетичних послуг» Віктор Мельников.
 
Кияни, які мають право на пільги, можуть отримати їх:
 
• готівкою на свій рахунок в «Ощадбанку».
Для цього необхідно звернутися із відповідною заявою до органів соціального захисту населення. У такому випадку, в платіжці буде відображена вся сума за спожиту електроенергію, без урахування пільги. Саме її у повному обсязі має сплатити клієнт.    
 
• у безготівковій формі.
Управління соціального захисту населення щомісячно формуватиме реєстр нарахованих пільг і надсилатиме їх для перевірки у Міністерство соціальної політики України. Вони, своєю чергою, передаватимуть дані до «Ощадбанку» для переказу коштів на рахунки клієнтів. У платіжках таких клієнтів сума за використану електроенергію буде автоматично зменшена на розмір пільги.
 
«Київські енергетичні послуги» також піклуються, аби клієнти, які мають право на оформлення субсидії, могли безперешкодно її отримати. Тому постачальник нагадує: для призначення субсидії необхідно своєчасно сплачувати рахунки за електроенергію. Оскільки заборгованість на суму від 340 грн (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) є підставою для відмови органами соціального захисту в наданні субсидії.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Джерело: Вечірній Київ